#1 2015-10-20 21:40:04

PapaSmerf

Prowadzący

Zarejestrowany: 2012-12-26
Posty: 33

MAFIA - edycja ósma

I. Lista uczestników:

Ciamajda
Harmoniusz
Laluś
Łasuch
Malarz
Maruda
Osiłek
Pracuś
Smerfetka
Śpioch
Ważniak
Zgrywus


Wyżej wymienieni uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy: MAFIĘ i MIASTO

W grze bierze udział 12 uczestników, zatem 3 będą należeć do mafii.

Spośród MIASTA cztery osoby mają dodatkowe funkcje:
Detektyw - po mordzie mafii (i przed pierwszym głosowaniem) wysyła wiadomość do Papy Smerfa z nazwą gracza, którego podejrzewa o przynależność do mafii; dostaje odpowiedź "X należy do mafii/miasta"
Ksiądz - przed mordem mafii wysyła do Papy Smerfa wiadomość z nazwą osoby, za którą tej nocy ,,modli się"; w przypadku gdy wybór mafii i księdza danej nocy pokryje się nikt nie zostaje wyeliminowany (i nie ujawnia się kim była ta wskazana osoba), Ksiądz MOŻE modlić się za siebie i nie może modlić się dwa razy pod rząd za tę samą osobę
Zbawiciel - raz w ciągu gry może w dowolnym momencie wskrzesić jedną osobę, którą wyeliminowała mafia podczas mordu; może to zrobić przed i po swojej śmierci; nie może wskrzesić siebie; po wskrzeszeniu nie informuje się kto jest Zbawicielem i wskrzeszona osoba jeśli miała wcześniej funkcję Detektywa lub Księdza to zostaje zwykłym miastowym
Sędzia - może jeden raz w ciągu gry podczas głosowania ujawnić się i skorzystać ze swojego prawa podwójnego głosu; jeśli zginie przed wykorzystaniem tej możliwości, wskazuje Papie Smerfowi (na PW) osobę, która zostanie sędzią na jego miejsce. Jeśli wskazana zostanie osoba z mafii - rola przepada (nie informuje się o tym uczestników gry).

II. Rundy

do 21:00 - głosowanie
do 23:00 - mord mafii

I tak co 2 dni!
Pierwsze głosowanie odbędzie się w czwartek, 22 października 2015 r.
Obowiązuje wpisanie minimum 3 postów w każdej dyskusji (rundzie). Za ich brak Papa Smerf wysyła ostrzeżenie. Za brak oddania głosu również jest jedno ostrzeżenie. Przy dwóch - następuje wyeliminowanie gracza z dalszej gry. W wyjątkowych okolicznościach przysługuje odwołanie od ostrzeżenia. Rozpatruje je Papa Smerf.

III. Uwagi

1) Każdej kolejnej uśmierconej osobie przysługuje prawo do napisania po śmierci JEDNEGO postu (tzw. testamentu), najpóźniej do kolejnego głosowania lub mordu mafii (w zależności w jaki sposób zginęli). Osobom wyeliminowanym z powodu dwóch (lub więcej) ostrzeżeń nie przysługuje testament.
2) Jeśli Ksiądz, Detektyw, Zbawiciel, Sędzia zginą - nie informuje się o tym (po prostu mówi się tylko, że zginął członek miasta).
3) Przy remisie w głosowaniu np. 2 głosy na X, 2 głosy na Y, 1 głos na Z, 1 głos na W - o tym czy odpada X czy Y decydują osoby głosujące na Z i W.
Jeśli nadal będzie remis np. 3 głosy na X, 3 głosy na Y - o tym kto zakończy rozgrywkę zadecyduje Mafia.
4) Wysyłanie do innych uczestników gry zrzutów ekranu (tzw. "screenów") ze swoją rolą w grze jest kategorycznie zabronione i karane wykluczeniem z gry.
5) Zaczynamy od dyskusji i głosowania wszystkich mieszkańców.

Offline

 

#2 2015-10-21 00:56:30

PapaSmerf

Prowadzący

Zarejestrowany: 2012-12-26
Posty: 33

Re: MAFIA - edycja ósma

Miasteczko położone gdzieś w odległym zakątku Polski żyło swoim życiem. Nic się tam nie działo, wszyscy się znali, wszyscy byli dla siebie mili. Panowała wszechobecna, sielska atmosfera, wśród której szczęśliwie dorastały dzieci, starzeli się emeryci. W mieście tym od 4 lat nie była potrzebna nawet najmniejsza ingerencja policji. Jednak pewnego dnia wszystko zostało zakłócone. Pewnej nocy miasteczkiem wstrząsnęła informacja o śmierci Dziadka Smerfa... Jak sądzicie - kto mógł go zabić? Gdzie jest MAFIA? Kto chce przejąć kontrolę nad naszym miasteczkiem?

Gracze:
Ciamajda
Harmoniusz
Laluś
Łasuch
Malarz
Maruda
Osiłek
Pracuś
Smerfetka
Śpioch
Ważniak
Zgrywus

Wśród nich 3 należą do MAFII, a 9 do MIASTA.

Dyskutujemy i najpóźniej do 22 października, godz. 21:00 przesyłamy swoje typy w postaci Prywatnej Wiadomości.

Proszę wszystkich graczy o dokładne zapoznanie się z regulaminem.

POWODZENIA!!!

Offline

 

#3 2015-10-21 01:36:54

Harmoniusz

Gracz

Zarejestrowany: 2015-10-20
Posty: 30

Re: MAFIA - edycja ósma

Witam wszystkich wrogów Gargamela i Klakiera No to zaczynamy, nigdy nie grałem w mafię w ten sposób, to nowe doświadczenie, coś mi się zdaje, że się w to wciągnę, na żywo potrafiłem grać 16 godzin non stop z przerwami na toaletę i posiłek, pozdrawiam Was Smerfy moje kochane, trąbka, pompka i organy oto zespół Smerfów zgrany, hehe...

Offline

 

#4 2015-10-21 01:41:47

Ważniak

Gracz

Zarejestrowany: 2015-10-20
Posty: 19

Re: MAFIA - edycja ósma

Smerfnienie ziemi!
Witam wszystkich. Pod nieobecność Papy ktoś nasmerfował niezłego pasztetu. Dlatego osoby te trzeba stąd wysmerfić jak najdalej! Będziemy walczyć do ostatniego Smerfa. Powodzenia.

Offline

 

#5 2015-10-21 06:52:45

Smerfetka

Gracz

Zarejestrowany: 2015-10-20
Posty: 46

Re: MAFIA - edycja ósma

Czesc wszystkim! Mam nadzieje ze uda nam sie jak najszybciej dokopac mafii no coz zginal jakis dziadek smerf ja jako smerfetka go dobrze nie kojarze mam slaba pamiec... tyle smerfow do ogarniecia... no moi drodzy dbajcie o mnie

Offline

 

#6 2015-10-21 08:01:50

Harmoniusz

Gracz

Zarejestrowany: 2015-10-20
Posty: 30

Re: MAFIA - edycja ósma

Jak na Harmoniusza przystało trochę muzyki, niech rozbrzmiewa w naszym smerfowym lesie, więc na smerfdzień dobry taka to piosenka będąca moim podpisem "dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą" - pamiętajcie o tym drodzy kompani z miasta !!!
https://www.youtube.com/watch?v=a_I94dWg0p0

Offline

 

#7 2015-10-21 09:25:28

Laluś

Gracz

Zarejestrowany: 2015-10-20
Posty: 20

Re: MAFIA - edycja ósma

Cześć! Widzę, że niektóre Smerfy nie są zbyt rozmowne, a innym dopisuje dobry humor, mimo ostatnich smutnych wydarzeń... Mam ważną wiadomość dla tych 3 zdradzieckich osobników: pamiętajcie, pycha kroczy przed upadkiem.

Offline

 

#8 2015-10-21 09:34:55

Malarz

Gracz

Zarejestrowany: 2015-10-20
Posty: 16

Re: MAFIA - edycja ósma

Witam wszystkie smerfy - serdecznie te dobre i po prostu te co zeszły na złą drogę. Ostrzegam jako Malarz rozpoznam farbowane lisy, bójcie się. Smerfetko o smerfastyczne dziewczyny trzeba dbać, ale ja pamiętam jak znalazłaś się w naszej wiosce, że podesłał cię Gargamel, dlatego z tych dwóch powodów będę cię bacznie obserwował. A i jak by Ci się ten blond znudził to wpadnij na balejaż, maluję ściany, ale nie tylko.

Ostatnio edytowany przez Malarz (2015-10-21 09:35:56)

Offline

 

#9 2015-10-21 11:42:54

Pracuś

Gracz

Zarejestrowany: 2015-10-20
Posty: 25

Re: MAFIA - edycja ósma

Witam, liczę na dobrą zabawę i długie życie.
Mam nadzieję ustrzelić mafię, jeśli by się udało za 1 razem to by było fajnie.
Harmoniuszu jedno pytanie do Ciebie - czemu nam usilnie próbujesz wmówić od początku, że jesteś z miasta?
Smerfetko do Ciebie również jedno pytanie - czemu mamy o Ciebie dbać?

Offline

 

#10 2015-10-21 11:56:16

Harmoniusz

Gracz

Zarejestrowany: 2015-10-20
Posty: 30

Re: MAFIA - edycja ósma

Pracusiu, bo jak mawiał mój pradziad Przesmerf Jerzy Waldorff "Muzyka łagodzi obyczaje", więc kontynuując jego poczynania ja także dbam o to by królowały nam dobre obyczaje, a złych mafiosów, którzy sieją ferment i zgładzili naszego Dziadka musimy jak najszybciej i bez pudła odnaleźć, bo zrobiłem dziś remanent w mojej graciarni i brakuje mi paru strun, a podobno dziadka powieszono na strunie...

Offline

 

#11 2015-10-21 11:57:41

Łasuch

Gracz

Zarejestrowany: 2015-10-20
Posty: 42

Re: MAFIA - edycja ósma

Witam was kochani. Jak się dowiedziałem o dziadku, z przerażenia nie moglem jeść, a nawet myśleć o jedzeniu. Musimy szybko  wytropić mafie. Wiem z doświadczenia, ze na pusty zoladek myśleć się nie da. Zapraszam więc wszystkich na ciasto ze smerfojagód. Jeszcze troszkę zostało...

Offline

 

#12 2015-10-21 12:21:09

Harmoniusz

Gracz

Zarejestrowany: 2015-10-20
Posty: 30

Re: MAFIA - edycja ósma

Ja Łasuchu dziękuję za śniadanie, jajecznica na masełku ze szpinakiem i kukurydzą była wysmerfiona w kosmos
Tylko jakoś dziwnie na bogato. Zobaczymy co będzie na obiad, ale nie dam rady chyba dziś go zjeść bo mam w tym czasie próbę mojego zespołu muzycznego, a potem idę na koncert symfoniczny, czekam więc na kolację

Offline

 

#13 2015-10-21 12:37:03

Smerfetka

Gracz

Zarejestrowany: 2015-10-20
Posty: 46

Re: MAFIA - edycja ósma

Dlatego ze miastowi powinni sie trzymac razem i wspolnie walczyc z tymi mafiozami. A ty pracusiu chyba nie chcesz nic dobrego zrobic dla miasta???

Offline

 

#14 2015-10-21 13:31:32

Ważniak

Gracz

Zarejestrowany: 2015-10-20
Posty: 19

Re: MAFIA - edycja ósma

Harmoniusz napisał:

[...]zrobiłem dziś remanent w mojej graciarni i brakuje mi paru strun, a podobno dziadka powieszono na strunie...

No i mamy pierwszego kandydata na szubienicę.

Offline

 

#15 2015-10-21 13:40:58

Malarz

Gracz

Zarejestrowany: 2015-10-20
Posty: 16

Re: MAFIA - edycja ósma

Widzę Ważniaku, że będziesz walczył do ostatniego smerfa pytanie czy w mieście? Bo ja to rozumiem dwuznacznie.

Offline

 

#16 2015-10-21 13:47:43

Łasuch

Gracz

Zarejestrowany: 2015-10-20
Posty: 42

Re: MAFIA - edycja ósma

Twierdzisz Ważniaku, że to Harmoniusz powiesił dziadka? Myśle, że sprawca nie byłby tak bezmyślny , by użyć własnych  narzędzi do zbrodni.

Offline

 

#17 2015-10-21 13:48:03

Pracuś

Gracz

Zarejestrowany: 2015-10-20
Posty: 25

Re: MAFIA - edycja ósma

Malarz napisał:

Widzę Ważniaku, że będziesz walczył do ostatniego smerfa pytanie czy w mieście? Bo ja to rozumiem dwuznacznie.

Tak samo pomyślałem Malarzu.
I do tego kolejny post Ważniaka przekonał mnie w tym, że staje się on pierwszym i głównym moim podejrzanym.

Offline

 

#18 2015-10-21 13:48:22

Ważniak

Gracz

Zarejestrowany: 2015-10-20
Posty: 19

Re: MAFIA - edycja ósma

Smerfetka napisał:

Dlatego ze miastowi powinni sie trzymac razem i wspolnie walczyc z tymi mafiozami.

Dlaczego zakładasz że jak napiszesz że jesteś miastowa to Ci uwierzymy?

Offline

 

#19 2015-10-21 13:57:49

Ważniak

Gracz

Zarejestrowany: 2015-10-20
Posty: 19

Re: MAFIA - edycja ósma

Malarz napisał:

Widzę Ważniaku, że będziesz walczył do ostatniego smerfa pytanie czy w mieście? Bo ja to rozumiem dwuznacznie.

A ja to rozumiem w ten sposób że nie będę bezczynnie siedział i nie mam zamiaru mydlić nikomu oczu żadnym balejażem. Na chwilę obecną mam swoje 2 typy a 3 jest w drodze. Swoich kandydatów do odstrzału przedstawię przed głosowaniem.

Offline

 

#20 2015-10-21 14:25:14

Pracuś

Gracz

Zarejestrowany: 2015-10-20
Posty: 25

Re: MAFIA - edycja ósma

Muszę jednak naprostować swoją opinię co do swojego typu.
Cały czas w głowie siedzi mi wypowiedź Smerfetki.
Po pierwsze jakoś dziwnie wypowiedziała się o śmierci Dziadka Smerfa "zginął jakiś tam dziadek".
I tak jak wspomniał Ważniak, nadal mi coś nie pasuje z tym, że Smerfetce tak usilnie zależy żebyśmy o nią dbali.
Tutaj każdy winien martwić się o własny tyłek, a nie kogoś chronić.
Tropić mafię, nie chronić miastowych.
To jest cel numer 1.
Smerfetka chyba chce, żebyśmy pisali - ona jest niewinna, zostawcie ją w spokoju.
Ale na jakiej podstawie?

Offline

 

#21 2015-10-21 14:40:25

Zgrywus

Gracz

Zarejestrowany: 2015-10-20
Posty: 17

Re: MAFIA - edycja ósma

Witam wszystkich smetfastycznie! Przepraszam za moja długa nieobecność. Miałem dużo pracy przy przygotowywaniu bombowych prezentów! Mam nadzieje ze moja intuicja mnie nie zawiedzie i ze trafia one w paskudne ręce mafii. Mam nadzieje ze uda nam sie wytropić Mafie i szybko zemścić za smierć Dziadka Smerfa.

Offline

 

#22 2015-10-21 16:01:00

Osiłek

Gracz

Zarejestrowany: 2015-10-20
Posty: 32

Re: MAFIA - edycja ósma

Witam wszystkich A Smerfnych Mafiozow ostrzegam ! Kimkolwiek jesteście i tak Was znajdę i dam Wam porządny wycisk !

Offline

 

#23 2015-10-21 17:42:08

Śpioch

Gracz

Zarejestrowany: 2015-10-20
Posty: 21

Re: MAFIA - edycja ósma

Witam wszystkie smerfy Mam nadzieję, że nie ominęło mnie nic ważnego. W końcu jak na śpiocha przystało- łóżko to całe moje życie, więc niech nie dziwi was moja mała frekwencja w smerfnych spotkaniach.
Mam nadzieję, że smerfetka nie należy do mafii, bo szkoda by było pozbyć się najpiękniejszego smerfa ( bez urazy Lalusiu ).

Offline

 

#24 2015-10-21 18:02:41

Maruda

Gracz

Zarejestrowany: 2015-10-20
Posty: 4

Re: MAFIA - edycja ósma

A tak było spokojnie w naszym miasteczku, czy ktoś musiał zabić tego Dziadka Smerfa? Teraz każdy tylko dyskutuje i robi z tego sensację, nie cierpię takich rzeczy...

Ostatnio edytowany przez Maruda (2015-10-21 18:04:44)

Offline

 

#25 2015-10-21 18:33:36

Zgrywus

Gracz

Zarejestrowany: 2015-10-20
Posty: 17

Re: MAFIA - edycja ósma

Maruda napisał:

A tak było spokojnie w naszym miasteczku, czy ktoś musiał zabić tego Dziadka Smerfa? Teraz każdy tylko dyskutuje i robi z tego sensację, nie cierpię takich rzeczy...

Czy nie jest Ci żal naszego kochanego Dziadka Smerfa? Było spokojnie do czasu gdy złe Smerfy nie wstąpiły do Mafii! Nie marudź proszę, tylko pomóż nam znaleźć winnych... Chyba że, wcale Ci na tym nie zależy.

Offline

 

#26 2015-10-21 20:56:42

Harmoniusz

Gracz

Zarejestrowany: 2015-10-20
Posty: 30

Re: MAFIA - edycja ósma

Łasuch napisał:

Twierdzisz Ważniaku, że to Harmoniusz powiesił dziadka? Myśle, że sprawca nie byłby tak bezmyślny , by użyć własnych  narzędzi do zbrodni.

Łasuchu mądrego to i dobrze posłuchać, właśnie wróciłem z próby zespołu muzycznego, który zagra marsza żałobnego nad grobem mafii, a za chwilę zanurzę się w otchłań koncertu symfonicznego, dlatego przez około 1.5 godziny będę milczał

Offline

 

#27 2015-10-21 21:03:40

Pracuś

Gracz

Zarejestrowany: 2015-10-20
Posty: 25

Re: MAFIA - edycja ósma

Harmoniuszu myślisz, że interesuje nas co robisz w danej chwili? Może jeszcze napiszesz, że idziesz do kibla i wrócisz za 10 minut? Zajmij się lepiej grą, bo póki co nie bardzo się przykladasz.

Offline

 

#28 2015-10-21 22:20:03

Ciamajda

Gracz

Zarejestrowany: 2015-10-21
Posty: 32

Re: MAFIA - edycja ósma

Dobry wieczór wszystkim smerfom. Jak to na ciamajde przystało musiałam zepsuć laptopa dlatego dopiero teraz do was pisze. Liczę na dobra zabawę. Wybaczcie za błędy jeśli jakieś popełnie.

Offline

 

#29 2015-10-21 22:36:18

Smerfetka

Gracz

Zarejestrowany: 2015-10-20
Posty: 46

Re: MAFIA - edycja ósma

Śpioch napisał:

Witam wszystkie smerfy Mam nadzieję, że nie ominęło mnie nic ważnego. W końcu jak na śpiocha przystało- łóżko to całe moje życie, więc niech nie dziwi was moja mała frekwencja w smerfnych spotkaniach.
Mam nadzieję, że smerfetka nie należy do mafii, bo szkoda by było pozbyć się najpiękniejszego smerfa ( bez urazy Lalusiu ).

doładnie sie z toba zgadzam jak mozna sie mnie pozbyc!! to istny grzech... jak mozna kogos posadzac o przynaleznosc do mafii po jednym poscie .... to moze lepiej nic nie pisac zeby sie nie narazac nikomu...

Offline

 

#30 2015-10-21 22:39:12

Smerfetka

Gracz

Zarejestrowany: 2015-10-20
Posty: 46

Re: MAFIA - edycja ósma

Pracuś napisał:

Muszę jednak naprostować swoją opinię co do swojego typu.
Cały czas w głowie siedzi mi wypowiedź Smerfetki.
Po pierwsze jakoś dziwnie wypowiedziała się o śmierci Dziadka Smerfa "zginął jakiś tam dziadek".
I tak jak wspomniał Ważniak, nadal mi coś nie pasuje z tym, że Smerfetce tak usilnie zależy żebyśmy o nią dbali.
Tutaj każdy winien martwić się o własny tyłek, a nie kogoś chronić.
Tropić mafię, nie chronić miastowych.
To jest cel numer 1.
Smerfetka chyba chce, żebyśmy pisali - ona jest niewinna, zostawcie ją w spokoju.
Ale na jakiej podstawie?

a co ma do rzeczy co mowie o jakims dziadku.... my tu tropimy mafie a nie doszukujemy sie kto  kto zabił dziadka........ włąsnie nie kazdy o swoj tyłek ma dbac bo my miastowi musimy dbac  o tyłek kazdego miastowego zeby jak najdłuzej został w grze a nie zeby mafia wszytskich wymordowała.... czy nie tak to ma byc????

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.eusiowy.pun.pl www.teampoland.pun.pl www.rugbyrudaslaska.pun.pl www.gminanarew.pun.pl www.mibm2006.pun.pl