Gra w mafię

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#301 2015-10-28 20:09:25

Laluś

Gracz

Zarejestrowany: 2015-10-20
Posty: 20

Re: MAFIA - edycja ósma

Chluby wam to nie przyniesie, ale c'mon... Liczę na ładną muzykę na pogrzebie, może "Lato" Vivaldiego?

Offline

 

#302 2015-10-28 20:56:03

PapaSmerf

Prowadzący

Zarejestrowany: 2012-12-26
Posty: 33

Re: MAFIA - edycja ósma

Wyniki głosowania:
Laluś – 6 głosów (Ciamajda, Harmoniusz, Łasuch, Osiłek, Smerfetka, Zgrywus)
Osiłek – 1 głos (Laluś)
Zgrywus – 1 głos (Śpioch)

Laluś był członkiem MAFII. Dziękujemy Lalusiowi za grę. Przysługuje mu napisanie (najpóźniej do kolejnego głosowania) ostatniego postu tzw. Testamentu.

Teraz kolej na mord Mafii. Mają na to czas do godziny 23:00. Do tego czasu również Ksiądz (o ile żyje) wysyła mi wiadomość za kogo się modli. Jeśli obie decyzje będą podjęte szybciej, to i szybciej ogłoszę wyniki.

W grze pozostają:
Ciamajda
Harmoniusz
Łasuch
Osiłek
Smerfetka
Śpioch
Zgrywus

Offline

 

#303 2015-10-28 20:59:18

Smerfetka

Gracz

Zarejestrowany: 2015-10-20
Posty: 46

Re: MAFIA - edycja ósma

Miasto gora!!!!!    Teraz pora wywalic spiocha!!!!

Offline

 

#304 2015-10-28 21:07:22

Laluś

Gracz

Zarejestrowany: 2015-10-20
Posty: 20

Re: MAFIA - edycja ósma

Nie cieszcie się, nieszczęśnicy...

Powiedział "może byśmy tak kiedyś... może dzisiaj?" - powiedział
"Tak, zróbmy to, tak, by nikt nie widział
Może w parku pod lasem, na torach przy garażach
Tam, gdzie zawsze jest ciemno i gdzie prawie nikt nie chodzi
Nie będziemy wybierać" - powiedział - "ten, kto pierwszy"
Niczym ostrze losu - "pierwszy, który się trafi
Tylko pamiętaj - bez hałasu, bez zbędnych emocji
Poczuj w sobie siłę i rób tak, żeby zabić"
Mówił "ciekawe jak to jest, tak naprawdę zabić?
W rękach trzymać przeznaczenie, jego panem być?
Wiesz, chciałbym, może byśmy tak kiedyś na ulicy
W jakimś ciemnym miejscu, tak, by nikt nie widział?"

uprzedzając fakty...

"generałowie ostatnich wojen
jeśli zdarzy się podobna afera
skomlą na kolanach przed potomnością
zachwalają swoje bohaterstwo
i niewinność

oskarżają podwładnych
zawistnych kolegów
nieprzyjazne wiatry

Tucydydes mówi tylko
że miał siedem okrętów
była zima
i płynął szybko"



Jeszcze coś na wyciszenie złych emocji: https://www.youtube.com/watch?v=hnrcCSiADfM

Mimo wszystko.

Offline

 

#305 2015-10-28 21:32:34

Smerfetka

Gracz

Zarejestrowany: 2015-10-20
Posty: 46

Re: MAFIA - edycja ósma

Piekna poezja...  wreszcie mogles pokazac swoja prawdziwa poetycka nature. Co by sie nie dzialo nie dajcie sie zbajerowac mafii oni teraz kreca znowu. Ale w kolejce jest Spioch i na niego glosujcie

Offline

 

#306 2015-10-28 21:33:49

Śpioch

Gracz

Zarejestrowany: 2015-10-20
Posty: 21

Re: MAFIA - edycja ósma

Nareszcie Jeden z moich pewniaków okazał się być z mafii. Szkoda tylko, że dzięki wypowiedzi Łasucha zagłosowałem na Zgrywusa, ale spokojnie jak już reszta się ogarnie to i na niego przyjdzie pora Więc podsumowując: Zgrywus i Łasuch to pozostali członkowie mafii. Teraz już nic nie możecie zrobić, nawet jeśli dzisiaj Ksiądz nie będzie w stanie obronić kogoś z miasta ;D

Offline

 

#307 2015-10-28 21:34:37

Osiłek

Gracz

Zarejestrowany: 2015-10-20
Posty: 32

Re: MAFIA - edycja ósma

Więc mamy 5 do 2 dla MIASTA MAFIO ŻEGNAJ !

Offline

 

#308 2015-10-28 21:36:41

Ciamajda

Gracz

Zarejestrowany: 2015-10-21
Posty: 32

Re: MAFIA - edycja ósma

W końcu jakiś trafny cel. Jestem w szoku. Miasto zmadrzalo.

Offline

 

#309 2015-10-28 22:46:44

Harmoniusz

Gracz

Zarejestrowany: 2015-10-20
Posty: 30

Re: MAFIA - edycja ósma

Hmm.. teraz mafia i jakoś dziwnie cicho przed strzałem...
Już powinno być łatwiej,ale szacunek dla Lalusia, bo mądrze grał i nie dawał się, brawo Laluś choć z Mafii !!
Popatrzyłem, poczytałem i nolens volens w mafii jeszcze są albo Zgrywus, albo Ciamajda albo Śpioch
na 100 % kto idzie o zakład, byłem dziś na przesłuchaniu i mówię Wam

Ostatnio edytowany przez Harmoniusz (2015-10-28 22:59:40)

Offline

 

#310 2015-10-28 23:10:06

PapaSmerf

Prowadzący

Zarejestrowany: 2012-12-26
Posty: 33

Re: MAFIA - edycja ósma

Mafia wyeliminowała z dalszej gry Łasucha. Ma on prawo do napisania ostatniego postu tzw. Testamentu najpóźniej do kolejnego mordu mafii.

Następne głosowanie do piątku – 30 października do godz. 21:00.

W grze pozostają:

Ciamajda
Harmoniusz
Osiłek
Smerfetka
Śpioch
Zgrywus

Offline

 

#311 2015-10-28 23:12:48

Osiłek

Gracz

Zarejestrowany: 2015-10-20
Posty: 32

Re: MAFIA - edycja ósma

I co Ty na to Ciamajdo ?

Offline

 

#312 2015-10-28 23:22:46

Ciamajda

Gracz

Zarejestrowany: 2015-10-21
Posty: 32

Re: MAFIA - edycja ósma

Wywieszam biała flagę. Z dwóch powodów. Po pierwsze jak to możliwe, że osoby które nie żyją i napisały testament nadal piszą PW z żyjącymi. Po drugie - jak to możliwe, że Papa Smerf bierze pod uwagę słowo mafioza, który już nie żyje? Nie żyje to nie żyje to nie ma prawa głosu. Tyle nieprawidłowości w tej grze, że głowa mała. Widać miasto nie potrafi grać uczciwie, a Papa Smerf jest ewidentnie za nimi, bo pozwala na takie praktyki.

Offline

 

#313 2015-10-28 23:22:47

Smerfetka

Gracz

Zarejestrowany: 2015-10-20
Posty: 46

Re: MAFIA - edycja ósma

Nie ładnie.. gorzko tego pozalujecie. Nadszedl wasz koniec spiochu i ciamajdo ... !!

Ostatnio edytowany przez Smerfetka (2015-10-28 23:23:46)

Offline

 

#314 2015-10-28 23:35:25

Łasuch

Gracz

Zarejestrowany: 2015-10-20
Posty: 42

Re: MAFIA - edycja ósma

Testament:                     
Nie będę krył zaskoczenia, aż udławiłem się kawałkiem tortu czytając decyzję mafii. Byłem pewny, że mnie zostawią w grze , by mnie dalej oskarżać. Z drugiej strony rozumiem ich decyzję, bo ksiądz nie mógłby i tak drugi raz się za mnie modlić. Mieli więc pewność, że mord nie pokryje się z decyzją księdza. Odchodzę spokojny, bo wiem, że miasto wygra. Śpiochu chyba nie będziesz dziś spać spokojnie. Ciamajdo, dalej twierdzisz, że jesteś Zbawicielem? Trochę nieprzemyślany był ten wasz mord. Dziękuję za grę i zapraszam w piątek na kolację, by uczcić zwycięstwo miasta.

Offline

 

#315 2015-10-29 00:01:34

Ciamajda

Gracz

Zarejestrowany: 2015-10-21
Posty: 32

Re: MAFIA - edycja ósma

Lasuchu. Juz tłumacze o co chodzi. Mord ten nie był moja decyzja. Teraz z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że IQ Śpiocha i Lalusia nie jest zbyt wysokie. Bo jak inaczej można nazwać zabicie ostatniego niepewnego miastowego? Czyli Lasucha... Bo cała reszta jest już chyba w AM. W takim momencie  wystawilismy się cała mafia na pożarcie. Aż się prosilo o zabicie Harmoniusza albo Smerfetki i na to nalagalam. Zabija się pewnych miastowych, a zostawia niepewnych. To chyba oczywiste. Nawet kosztem ryzyka, że pomodli się za nich ksiądz. Jaka korzyść dało zabicie Lasucha? Na sztukę? Bo była pewność, że zginie bo druga modlitwa nie może być za niego? I co z tego. W taki momencie... Pewnie i tak byłaby przegrana, ale nie po tak beznadziejnej końcówce. Walczyłam co sił, ale co z tego. Piszę do Papy, że zabijamy Smerfrtke. A Śpioch pisze, że Lasucha. I co? Decydujący głos ma Lalus który nie żyje i juz napisał testament. Na jakiej podstawie? To już lepiej było chyba nikogo nie zabijać. Przynajmniej byłby jakiś jeszcze cień szansy, żeby kogoś przekonać, że to Lasuch jest w mafii. A tak to wszystko o kant dupy potluc. I całe starania w pi*du.

Ostatnio edytowany przez Ciamajda (2015-10-29 00:08:22)

Offline

 

#316 2015-10-29 00:11:59

Ciamajda

Gracz

Zarejestrowany: 2015-10-21
Posty: 32

Re: MAFIA - edycja ósma

Tak czy owak. Gratulacje dla miastowych za zwycięstwo i skuteczne działania antymafii, bo głównie dzięki niej wygraliście. Ja zagralam z Wami pierwszy i niestety chyba ostatni raz. PS. Nie współpracowałam z innymi mafiozami tylko grałam na własną rękę. I chyba na dobre mi to wyszło.

Offline

 

#317 2015-10-29 14:00:27

PapaSmerf

Prowadzący

Zarejestrowany: 2012-12-26
Posty: 33

Re: MAFIA - edycja ósma

KONIEC GRY!  Mafia zdecydowała, że dalsza gra nie ma sensu, ponieważ wszystko jest już jasne.

Wygrywa MIASTO. Gratuluję



Podsumowanie okiem PapySmerfa.

W tej edycji wzięło udział 12 osób, w tym czworo debiutantów. W wyniku losowania do mafii trafiła dwoje debiutantów i jeden bardziej doświadczony gracz.
A oto role:
Ciamajda – mafia
Harmoniusz – miasto, Detektyw (sprawdzenia: Ważniak, Smerfetka)
Laluś – mafia
Łasuch – miasto, Zbawiciel
Malarz – miasto
Maruda – miasto
Osiłek – miasto, Ksiądz (modlitwy: Osiłek, brak, Łasuch, Smerfetka)
Pracuś – miasto
Smerfetka – miasto (po śmierci Ważniaka była Sędzią)
Śpioch – mafia
Ważniak – miasto, Sędzia
Zgrywus – miasto

Na początku należy zaznaczyć, że mafia była trzyosobowa, ale zdecentralizowana. Tak naprawdę cała współpraca odbywa się pomiędzy Lalusiem i Śpiochem. Ciamajda grała trochę sama sobie, o czym sama napisała. Polemizowałabym jednak, czy wyszło to na dobre – jej może tak, ale czy drużynie? Tak, czy inaczej należą im się gratulacje bo dotarli bardzo daleko.

Od początku znaczną aktywność wykazywali: Ważniak, Harmoniusz i Smerfetka (post o dbianiu o nią stał się kultowym). I oczywiście dzięki temu byli na celowniku innych smerfów.  W związku z tym detektyw sprawdza Ważniaka i zawiązuje z nim sojusz.

Jako pierwszy Malarz wspomniał, że trzeba się przyjrzeć mniej aktywnym smerfom (Maruda , Śpioch, Osiłek, Ciamajda), i  miał rację, ale niestety nic to nie dało.
W pierwszym glosowaniu Ciamajda zagłosowała bez konsultacji, a do tego nie dotarł głos od Smerfetki. Mamy remis, a wtedy Ważniak wyskakuje z podwójnym głosem. I wszyscy glosują na Marudę oprócz Smerfetki, która glos oddała jeszcze przed wspomnianą wiadomością i Ważniak cudem ocalał. Ale co się dzieje, jak się okazuje, że Ważniak oddał pojedynczy głos. Wszyscy wzięli go na celownik i to doprowadziło do zagłady w kolejnym głosowaniu, a mafia tylko na to liczyła. Ciamajda podczas pierwszego mordu zostawiła kolegom z organizacji wolna rękę. A oni kombinowali i to całkiem nieźle. Od samego początku do odstrzału byli Malarz, Ważniak i Harmoniusz.

A potem rozpoczęła się era prywatnych wiadomości (ależ to było zadziwiające, że darzą inne smerfy takim zaufaniem) i konflikt Smerfetki z Malarzem. A mafii to pasowało. Śmierć Malarza – Smerfetka podejrzaną. Co robi detektyw? Sprawdza Smerfetkę.

Później zafascynował mnie post Ciamajdy, jako że namawiałam ją do pozostania w grze, a nic takiego nie miało miejsca. Namawiałam ją tylko do współpracy z resztą mafii. Ale myślę, że taki wybieg był całkiem dobrą przykrywką na małą aktywność w grze.

Przed drugim głosowaniem pojawił się pełny, choć lekko rozszerzony skład mafii. Jego autorem był Harmoniusz.

Harmoniusz napisał:

moje typy do mafii to Ciamajda, Łasuch, Laluś, Zgrywus i Śpioch, idę o zakład,że wśród nich jest może trzech ,a na pewno dwóch mafiosów

Wyniki głosowania nr 3 wprawiły mnie w osłupienie. Tyle było podejrzanych, a tu wszyscy na Pracusia. Skąd to się wzięło, to nie wiem do tej pory. Kilka głosów rozumiem, ale żeby wszyscy…
Na pocieszenie ksiądz trafił z modlitwą, a może to mafia nie trafiła z mordem? Tak czy inaczej miasto górą! I to był moment kluczowy – początek zwycięstwa miasta!
Chociaż post Ciamajdy o wskrzeszeniu mógł sporo namieszać. Wstrzeliła się idealnie.  Ale Pracuś rozpracował w swoim testamencie całą sytuację w mieście. Pewnie podał pełny skład mafii i zdemaskował blef Ciamajdy.

A później zaczęło się duże zamieszanie. W ostatnim mordzie mafii dostałam różne  głosy. O godzinie 21:40 dostałam wiadomość od Śpiocha, że w mordzie ginie Łasuch. O godzinie 21:47 Ciamajda napisała, że zabijają Smerfetkę. W związku z tym poprosiłam ich o ustalenie wspólnej wersji. Niestety w odpowiedzi podtrzymali swoje decyzje i kazali nie słuchać drugiej strony. Co więc miałam zrobić? Pierwszy wpłynął głos Śpiocha, ale czas nie powinien zaważyć na decyzji, więc zdecydowałam, że powinna wygrać demokracja i zapytałam Lalusia (który chwilę wcześniej zginął) na kogo on stawia. A on wybrał Łasucha, dlatego on zginął w mordzie. A dla informacji, ksiądz modlił się za Smerfetkę.


Muszę jeszcze wytłumaczyć się z jednej rzeczy. Po napisaniu testamentu przez Smerfa zmieniałam hasło, aby nie mógł on się kontaktować z innymi smerfami przez pw. Ale nie siedziałam cały czas przy komputerze, dodatkowo byłam w szpitalu, więc mogło się zdarzyć, że zanim zdążyłam zablokować dostęp ktoś coś napisał. Nie wiem czy tak było, ale nie wykluczam takiej możliwości i przepraszam jeśli się spóźniłam ze zmianą hasła.


Podsumowując: prowadząc grę nie byłam stronnicza ani wobec miasta ani mafii, starałam się aby wszystko było sprawiedliwe. Jeśli uważacie, że mi to nie wyszło to przykro mi, ale macie takie prawo. Zarówno przydzielone postacie, jak i role zostały rozlosowane przypadkowo. Podobało mi się, że niektóre smerfy starały się choć troszkę wcielić w swoja postać.

A teraz jak zwykle kilka cytatów, które przypadły mi do gustu

Nadzieja to podstawa:

Śpioch napisał:

Mam nadzieję, że smerfetka nie należy do mafii, bo szkoda by było pozbyć się najpiękniejszego smerfa ( bez urazy Lalusiu ).

Opinie smerfów o sobie i innych:

Ważniak napisał:

Nie jestem jakimś wagino-sceptykiem, ale jak ktoś ciągle powtarza że trzeba o niego dbać to lampka się zapala a nóż w kieszeni sam otwiera. Tak Smerfetko (w razie gdybyś się nie zorientowała) to o Tobie.

Smerfetka napisał:

Bardzo madry smerfik z ciebie ja tez nie lubie tego wazniaka ktory przyczepil sie miastowej jak rzep psiego ogona ...

Malarz napisał:

Harmoniusz – to jedna z moich większych niewiadomych, albo organizuje antymafie, albo po prostu realizuje sprytny plan mafii, bądź jest ich pachołkiem.
Ważniak –Ma swojego wafla (który może nie jest świadomy, że jest wykorzystywany – powinien wiedzieć, że o nim pisze) do zapewniania, że jest z miasta.
Zgrywus – przydupas Smerfetki, wstawia się za nią co rusz.

Ważniak napisał:

Największą zakałą wioski jest Laluś!

Pracuś napisał:

Ciamajda gra takiego lokalnego gamonia a może i nie gra

Utarczki słowne między smerfami:

Smerfetka napisał:

Wazniak do zsypu i to juz!!!!

Ważniak napisał:

Dobra, muszę się wytłumaczyć bo mnie zaszlachtujecie. A ta blond frustratka to pierwsza.

Takie małe kłamstewko:

Zgrywus napisał:

Odpisałeś mi trochę za późno, papa Smerf nie zgodził sie na zmianę głosu. Tak to było Osilku.

Rozpracowany plan mafii:

Ważniak napisał:

Mafia nie będzie tracić na mnie swojej możliwości na eliminację bo mają nadzieję że Wy mnie wyeliminujecie, ale postawcie się na moim miejscu i zastanówcie się co byście zrobili.

Ostatnie słowa Harmoniusza przed śmiercią – prorocze!

Harmoniusz napisał:

Jakoś  dziwnie spokojnie,a mafia kroczy od morderstwa do morderstwa...oj miasto miasto

Ostatnia wola Lalusia:

Laluś napisał:

Chluby wam to nie przyniesie, ale c'mon... Liczę na ładną muzykę na pogrzebie, może "Lato" Vivaldiego?

I na koniec pięknie dziękuję

Pracuś napisał:

Wszystkie Smerfy życzą Papie Smerfowi szybkiego powrotu do zdrowia

Zachęcam wszystkie smerfy do podzielenia się wrażeniami z gry!

Offline

 

#318 2015-10-29 15:02:24

Laluś

Gracz

Zarejestrowany: 2015-10-20
Posty: 20

Re: MAFIA - edycja ósma

Łasuchu, ugotuj coś dobrego

Offline

 

#319 2015-10-29 16:08:53

Śpioch

Gracz

Zarejestrowany: 2015-10-20
Posty: 21

Re: MAFIA - edycja ósma

Na samym wstępie przepraszam, za małą aktywność, jednak napradę miałem bardzo mało czasu - to nie kłamstwo

Bardzo dziękuję Lalusiowi, za wprowadzenie mnie w tajniki gry, za wspólne burze mózgów i za znakomitą współpracę.
"Dziękuję" również Ciamajdzie, za brak jakiegokolwiek kontaktu, za wielokrotne wyprowadzenie mnie z równowagi, za zawalenie nam całego 1 głosowania, za durne pretensje spowodowane brakiem kontaktu i za doszczętne zniszczenie gry po eliminacji Łasucha przez Papę. Mam nadzieję, że chociaż odrobinę Ci głupio, że tak się kłóciłaś o mord na Smerfetce, a okazało się, że byłaby to bardzo zła decyzja.
Dziękuję też oczywiście prowadzącej, za świetny kontakt oraz za poświęcanie swojego czasu by umożliwić nam wspólną grę.


Musze też sprostować jedno zdanie Papy. Napisałem o 21:40 o eliminacji Łasucha - prawda. Jednak napisałem to, ponieważ o 21:35 dostałem taką wiadomość od Ciamajdy: "Zabijamy smerfrtke. Juz napisałem papie smerfowi". Dlaczego tak mnie to zdenerwowało? Ponieważ Ciamajda miała w nosie nasze głosowania, nasze narady, nasze prośby i grała sama. A tu po odejściu Lalusia, nagle postanowiła zadecydować również za mnie.

Rzeczywiście, pierwszy mord na Łasuchu wypadł słabo, jednak stwierdziliśmy, że nic nie wskazuje na to, że ksiądz się za niego pomodli. Może to po prostu brak szczęścia, może za słabo to przemyśleliśmy - trudno.

Gratuluję miastu wygranej. Od pewnej chwili mafia nie miała już większych szans na zwycięstwo, jednak na początku byliśmy górą Moment kiedy wszyscy zagłosowali na Pracusia- bezcenny ^^

Był to mój pierwszy kontakt z grą tego typu, i pomimo przydzielenia do dwuosobowej mafii oraz braku czasu, jestem zadowolony

Ostatnio edytowany przez Śpioch (2015-10-29 16:12:25)

Offline

 

#320 2015-10-30 09:55:49

Harmoniusz

Gracz

Zarejestrowany: 2015-10-20
Posty: 30

Re: MAFIA - edycja ósma

Teraz fajnie  byłoby się spotkać ze wszystkimi na żywo i...nawet rozegrać jedną partię na żywo, jak wspomniałem grałem przez neta pierwszy raz i nawet jest to ciekawa wersja,zwłaszcza z dodatkowymi rolami,które urozmaicają grę, proszę nie brać sobie wszystkich postów za bardzo do siebie bo przecież to były elementy gry, jak ktoś się poczuł urażony to przepraszam,  co złego to nie ja,pozdrawiam Smerfy

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.teampoland.pun.pl www.rugbyrudaslaska.pun.pl www.eusiowy.pun.pl www.gminanarew.pun.pl www.dzikiekoty.pun.pl