#1 2013-01-28 18:50:36

PapaSmerf

Prowadzący

Zarejestrowany: 2012-12-26
Posty: 33

MAFIA - edycja szósta

I. Lista uczestników:

Architekt
Drwal
Kanar
Kasjerka
Makler
Masażystka
Mechanik
Modelka
Organista
Piosenkarka
Prostytutka
Rzeźnik
Striptizerka
Zegarmistrz


Wyżej wymienieni uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy: MAFIĘ i MIASTO

11-13 osób - 3 osoby w mafii
14-16 osób - 4 osoby w mafii

W grze weźmie udział 14 osób, zatem 4 będą należeć do mafii.

Spośród MIASTA cztery osoby mają dodatkowe funkcje:
Detektyw
- po mordzie mafii (i przed pierwszym głosowaniem) wysyła wiadomość do Mistrza Gry z nazwą gracza, którego podejrzewa o przynależność do mafii; dostaje odpowiedź "X należy do mafii/miasta"
Ksiądz - przed mordem mafii wysyła Mistrzowi Gry wiadomość z nazwą osoby, za którą tej nocy ,,modli się"; w przypadku gdy wybór mafii i księdza danej nocy pokryje się nikt nie zostaje wyeliminowany (i nie ujawnia się kim była ta wskazana osoba), Ksiądz MOŻE modlić się za siebie i nie może modlić się dwa razy pod rząd za tę samą osobę
Zbawiciel - raz w ciągu gry może w dowolnym momencie wskrzesić jedną osobę, którą wyeliminowała mafia podczas mordu; może to zrobić przed i po swojej śmierci; nie może wskrzesić siebie; po wskrzeszeniu nie informuje się kto jest Zbawicielem i wskrzeszona osoba jeśli miała wcześniej funkcję Detektywa lub Księdza to zostaje zwykłym miastowym
Sędzia - może jeden raz w ciągu gry podczas głosowania ujawnić się i skorzystać ze swojego prawa podwójnego głosu; jeśli zginie przed wykorzystaniem tej możliwości, wskazuje Mistrzowi Gry (na PW) osobę, która zostanie sędzią na jego miejsce. Jeśli wskazana zostanie osoba z mafii - rola przepada (nie informuje się o tym uczestników gry).


II. Rundy

do 19:30 - głosowanie
do 21:30 - mord mafii

I tak codziennie!

Obowiązuje wpisanie minimum 2 postów w każdej dyskusji (rundzie). Za ich brak Mistrz Gry wysyła ostrzeżenie. Za brak oddania głosu również jest jedno ostrzeżenie. Przy dwóch - następuje wyeliminowanie gracza z dalszej gry. W wyjątkowych okolicznościach przysługuje odwołanie od ostrzeżenia. Rozpatruje je Mistrz Gry.

III. Uwagi

1) Każdej kolejnej uśmierconej osobie przysługuje prawo do napisania po śmierci JEDNEGO postu (tzw. testamentu), najpóźniej do kolejnego głosowania lub mordu mafii (w zależności w jaki sposób zginęli). Osobom wyeliminowanym z powodu dwóch (lub więcej) ostrzeżeń nie przysługuje testament.
2) Jeśli Ksiądz, Detektyw, Zbawiciel, Sędzia zginą - nie informuje się o tym (po prostu mówi się tylko, że zginął członek miasta).
3) Przy remisie w głosowaniu np. 2 głosy na X, 2 głosy na Y, 1 głos na Z, 1 głos na W - o tym czy odpada X czy Y decydują osoby głosujące na Z i W.
Jeśli nadal będzie remis np. 3 głosy na X, 3 głosy na Y - o tym kto zakończy rozgrywkę zadecyduje Mafia.
4) Wysyłanie do innych uczestników gry zrzutów ekranu (tzw. "screenów") ze swoją rolą w grze jest kategorycznie zabronione i karane wykluczeniem z gry.
5) Gracze należący do miasta nie mogą kontaktować się ze sobą poza tym forum. Dozwolone są jedynie prywatne wiadomości (PW) na forum pomiędzy żyjącymi graczami.
6) Zaczynamy od dyskusji i głosowania wszystkich mieszkańców (nie od mordu Mafii).

Offline

 

#2 2013-01-28 20:23:30

PapaSmerf

Prowadzący

Zarejestrowany: 2012-12-26
Posty: 33

Re: MAFIA - edycja szósta

Miasteczko położone gdzieś w odległym zakątku Polski żyło swoim życiem. Nic się tam nie działo, wszyscy się znali, wszyscy byli dla siebie mili. Panowała wszechobecna, sielska atmosfera, wśród której szczęśliwie dorastały dzieci, starzeli się emeryci. W mieście tym od 4 lat nie była potrzebna nawet najmniejsza ingerencja policji. Jednak pewnego dnia wszystko zostało zakłócone. Pewnej nocy miasteczkiem wstrząsnęła informacja o śmierci burmistrza... Jak sądzicie - kto mógł go zabić? Gdzie jest MAFIA? Kto chce przejąć kontrolę nad naszym miasteczkiem?

Gracze:
Architekt
Drwal
Kanar
Kasjerka
Makler
Masażystka
Mechanik
Modelka
Organista
Piosenkarka
Prostytutka
Rzeźnik
Striptizerka
Zegarmistrz

Wśród nich 4 należą do MAFII, a 10 do MIASTA.

Dyskutujemy i najpóźniej do 29 stycznia, godz. 19:30 przesyłamy swoje typy w postaci Prywatnej Wiadomości (lub jak ktoś bardzo chce to GG lub SMS).

Proszę wszystkich graczy o dokładne zapoznanie się z regulaminem, ze względu na zmiany w stosunku do poprzedniej edycji.

POWODZENIA!!!

Offline

 

#3 2013-01-28 20:30:11

Mechanik

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

No nareszcie kolejna edycja . po prostu nie mogłem się doczekać. Pozdrawiam i witam wszystkich graczy, życzę emocjonującej i napiętej do granic możliwości gry . i od razu moje podejrzenia od razu wędrują w kierunku Kanara .

Offline

 

#4 2013-01-28 20:32:57

Piosenkarka

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Również, witam wszystkich serdecznie. Powiedz mi mechaniku, czym są spowodowane twoje podejrzenia?

Offline

 

#5 2013-01-28 20:38:31

Mechanik

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Jak na razie to przypuszczenie , zawsze mam taką taktykę jako miastowy że uczepiam się jednej osoby na początku i się jej trzymam patrząc na rozwój wypadku i zbierając informacje o innych

Offline

 

#6 2013-01-28 20:41:12

Drwal

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Dzień dobry a może raczej Dobry Wieczór wszystkim

Kolejna edycja rozpoczęta, na razie typów z mojej strony brak - czekam na wypowiedzi pozostałych osób. Zdążyłem się już nauczyć, że typowanie kogoś z racji roli/zawodu nie jest dobrym pomysłem. Tak więc zanim rzucę kamień a raczej siekierę, poczekam aż reszta się wypowie.

Ostatnio edytowany przez Drwal (2013-01-28 20:42:10)

Offline

 

#7 2013-01-28 20:43:48

Kasjerka

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Witam wszystkich Ja też poczekam na rozwój sytuacji, choć już pewne przemyślenia mam, nie dotyczą one jednak na razie typów. Jutro postaram się wyjaśnić o co mi chodzi. A na razie czekam na liczne posty Powodzenia!

Offline

 

#8 2013-01-28 20:54:41

Modelka

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Dobry wieczór wszystkim Czy wy też cieszycie się z kolejnej edycji tak jak ja :  jupi jupi jeee . Ja póki co nie mam żadnych przemyśleń ani podejrzanych. Czekam na rozwój sytuacji na forum. Mam nadzieję, że będzie tak gorąco ( lub jeszcze bardziej) jak w poprzedniej edycji.

No, no ale Kasjerka ma już " pewne przemyślenia". Dość odważne stwierdzenia jak na sam początek. Jetem ich bardzo ciekawa.

Offline

 

#9 2013-01-28 20:57:57

Mechanik

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Ludzie proszę, piszcie posty. Chcę mieć jak najwięcej materiału do analizy . Jutro praktycznie mnie tu nie będzie (wyjeżdżam wcześnie rano do pracy i wrócę pewnie po 18 ). Nie chcę nadrabiać całego dnia w niecałą godzinę od głosowania ( Mistrzu Gry w razie mojej nieobecności proszę potraktować moje "przypuszczenie" co do Kanara za głos).

Dobra, widzę że nic z tego .

Ostatnio edytowany przez Mechanik (2013-01-28 21:01:10)

Offline

 

#10 2013-01-28 21:06:58

Prostytutka

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Dzień dobry, cześć i czołem!
Pytacie skąd się wziąłem.
Jestem wesoły Romek, mam na przedmieściu domek, a w domku światło, woda, gaz!
Powtarzam zatem jeszcze raz - w mafii jest światło, woda, prąd i gaz!

A cóż to się stało? Mafia wyłożyła się już na starcie? Drwal, Kasjerka i Modelka. Czyli posty
typu ,,nie mam typów, napiszcie coś to wtedy podam swoje typy, a sam/sama będę siedzieć cicho i nikomu nie będę się narażać''.

Z kolei podoba mi się podejście Mechanika - czyli sposób ,,na zaczepkę''. Podał typ z powietrza i czeka na odpowiedź Kanara.
Tak trzeba grać!

Bo grając jak Drwal, Kasjerka i Modelka nigdy nie wyłapiemy mafii, a im to w graj!

Jeśli chodzi o nieobecnych póki co na forum to moje typy kieruję w Rzeźnika i Striptizerkę. Oni na pewno mają nierówno pod sufitem w związku z wykonywanym zawodem.

Striptizerko - myślisz, że jak sobie potańczysz na rurze to już jesteś ,,och'' i ,,ach''? Jak ja nie cierpię takich jak Ty. Lafirynda z Ciebie i już!

Dobrej nocki dziubaski Postaram się rano dodać coś konkretniejszego.

Offline

 

#11 2013-01-28 21:16:06

Organista

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

No haaaj!

Źle typy mieć, źle typów nie mieć. No ale widzę, że gra juz się rozchulała i można zacząć coś wnioskować. Bardzo fajnie rozpoczął Mechanik, choć pewnie z tym Kanarem to tylko żart. But who knows?

Ha, Prostytutko, gdyby mafia nam się wyłożyła w pierwszych postach, oznaczałoby to, że mafia ma bardzo słaby skład. Ja wnioskuję, jak uczą poprzednie edycje, że jest wśród nich jakiś "cichociemny", niby nic, tralalala, trolololo, więc wziąłbym pod uwagę osób, które do tej pory się nie wypowiedziały. I może się to pokryje z podejrzewanym już Kanarem.

Miłej gry i lepszego zakończenia niż ostatnio. xd

Offline

 

#12 2013-01-28 21:24:31

Drwal

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Mechaniku ale co mam pisać? Rozmawiać sam ze sobą? Chociaż teraz dyskusja nieco rozbuchała...

No właśnie Prostytutko - czyżby mafia wyłożyła się już na starcie? Bo widzę, że Ty uważasz siebie za wzorowego miastowego. A może to tylko takie odwrócenie uwagi?

I jeszcze po zawodach oceniać? Rzeźnik ma nie równo pod sufitem? Striptizerka - lafirynda? No sorry - przygarnął kocioł garnkowi...

Zwalać winę na nieobecnych? Heloł - przecież każdy ma swoje własne życie. Mnie jutro też nie będzie. Mam przekazać karteczkę od mamy z usprawiedliwieniem, w którym będzie napisane, że pojechałem zareklamować wadliwą siekierę?

Jak na razie to Ty droga Kobieto lekkich obyczajów wyrastasz tutaj na główny target.

Offline

 

#13 2013-01-28 21:29:49

Masażystka

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Witam wszystkich gorąco:) Gra się dopiero zaczęła a już widzę niektórzy mają pewne typy.
Cóż , kanary są pewnego rodzaju mafią, ale to wydawałoby się zbyt banalne.
Ciekawe czemu Prostytutka uczepiła się tak striptizerki. Czyżby konkurencja na rynku pracy.
Mechanik podkreśla, że jako miastowy ma taką strategię, ale to za mało, by mnie przekonać,
że nim jest. To coś jak - powiem szczerze, nie jestem w mafii:).
Ale przynajmniej ma jakiś typ, szkoda tylko, że pewnie niewłaściwy, ale niczego
nie można być pewnym. Na tym polega urok tej gry.

Offline

 

#14 2013-01-28 21:32:02

Kanar

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Hej! Ty Mechaniku.... na jakiej podstawie sądzisz że ze mną jest coś nie tak???? Może dlatego że dostałeś mandat za jazdę bez biletu... co?

Offline

 

#15 2013-01-28 21:35:07

Modelka

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Prostytutka napisał:

Dzień dobry, cześć i czołem!
Pytacie skąd się wziąłem.
Jestem wesoły Romek, mam na przedmieściu domek, a w domku światło, woda, gaz!
Powtarzam zatem jeszcze raz - w mafii jest światło, woda, prąd i gaz!

A cóż to się stało? Mafia wyłożyła się już na starcie? Drwal, Kasjerka i Modelka. Czyli posty
typu ,,nie mam typów, napiszcie coś to wtedy podam swoje typy, a sam/sama będę siedzieć cicho i nikomu nie będę się narażać''.

Z kolei podoba mi się podejście Mechanika - czyli sposób ,,na zaczepkę''. Podał typ z powietrza i czeka na odpowiedź Kanara.
Tak trzeba grać!

Bo grając jak Drwal, Kasjerka i Modelka nigdy nie wyłapiemy mafii, a im to w graj!

Jeśli chodzi o nieobecnych póki co na forum to moje typy kieruję w Rzeźnika i Striptizerkę. Oni na pewno mają nierówno pod sufitem w związku z wykonywanym zawodem.

Striptizerko - myślisz, że jak sobie potańczysz na rurze to już jesteś ,,och'' i ,,ach''? Jak ja nie cierpię takich jak Ty. Lafirynda z Ciebie i już!

Dobrej nocki dziubaski Postaram się rano dodać coś konkretniejszego.

Ciekawe, ciekawe hmmmmmmmmm bardzo ciekawe analizy. Moja kochaniutka, a gdzie ja napisałam, że będę siedziała cicho ? Napisałam, że nie mam typów bo nie zamierzam dokonywać osądów tylko na podstawie nicku, kolejności wypowiadania się na forum lecz po tym jak ktoś będzie się wypowiadał. A jak sama widzisz po tym jak ktoś się przywita nie wiemy nic, pokazały nam to już poprzednie edycje. Mafia na pewno ma jakiś plan, pewną strategię więc trzeba uważnie czytać posty, analizować je, wyniki głosowania oraz efekt mordu ( nie zawsze zamordowany bywa miastowym)

Offline

 

#16 2013-01-28 21:40:15

Prostytutka

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Modelka napisał:

A jak sama widzisz po tym jak ktoś się przywita nie wiemy nic, pokazały nam to już poprzednie edycje.

W takim razie po co się witasz skoro takim postem nie wnosisz nic do gry? Tylko po to, żeby nam zamydlić oczy? Że coś niby analizujesz, udzielasz się? Wnieś coś do gry to wtedy porozmawiamy. Pomyśl jakby wyglądała gra gdyby każdy napisał ,,hej. nie mam typów. piszcie. będę analizować.'' I tak w koło Macieju.

Offline

 

#17 2013-01-28 21:42:15

Striptizerka

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Witajcie wszyscy dobrzy i niedobrzy:)
Droga prostytutko ja uprawiam sztukę, a Ty się puszczasz, ale szanuję Twoją pracę:)
Mi i tak podejrzewam lepiej płacą.
Do kanarów nic nie mam. Jak ma się urok osobisty mandatu można uniknąć;)

Offline

 

#18 2013-01-28 21:52:46

Modelka

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Prostytutka napisał:

Modelka napisał:

A jak sama widzisz po tym jak ktoś się przywita nie wiemy nic, pokazały nam to już poprzednie edycje.

W takim razie po co się witasz skoro takim postem nie wnosisz nic do gry? Tylko po to, żeby nam zamydlić oczy? Że coś niby analizujesz, udzielasz się? Wnieś coś do gry to wtedy porozmawiamy. Pomyśl jakby wyglądała gra gdyby każdy napisał ,,hej. nie mam typów. piszcie. będę analizować.'' I tak w koło Macieju.

Jakoś trzeba zacząć grę , nie sądzisz ? Wiesz mnie mama dobrze wychowała, wpoiła zasady kulturalnego zachowania, ale widać Ty nie wiesz co to dobre wychowanie. I nie złość się tak, bo wiesz złość piękność szkodzi a w Twoim zawodzie czasami się to przydaję.

Offline

 

#19 2013-01-28 21:55:09

Architekt

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Witam wszystkich graczy. Na moje oko to takimi przypuszczeniami nic niestety nie zbudujemy...

Offline

 

#20 2013-01-28 21:59:10

Prostytutka

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Modelka napisał:

Wiesz mnie mama dobrze wychowała, wpoiła zasady kulturalnego zachowania, ale widać Ty nie wiesz co to dobre wychowanie.

Życie mnie wiele nauczyło i dobrze wiem, że każdy fajny lachon prędzej czy później ląduje na ulicy. Takie są realia naszego miasteczka.

Krótkie przemówienie dla Was:



Głośniki na full opszyn!

Uzupełnienie uciętego tekstu:

Wobec całej społeczności naszego miasteczka
I całego Internetu …
Pragnę powtórzyć te nieśmiertelne słowa…
Wolność miastowym! Śmierć mafiozom!

Ostatnio edytowany przez Prostytutka (2013-01-28 22:09:03)

Offline

 

#21 2013-01-28 22:01:41

Zegarmistrz

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Cześć wszystkim. Przedstawienie czas zacząć . Liczę,że dyskusja dostarczy nam cennych materiałów,zaowocuje trafnymi decyzjami podczas głosowań,oraz że gra będzie emocjonująca i zwieńczona sukcesem miasta (najwyższy czas na rewanż!).
Widzę,że forum się powoli rozkręca - i bardzo dobrze. Prostytutka sprawia wrażenie osoby nadzwyczaj pewnej siebie... Może to agresywna taktyka mafii? Jednak jeżeli jesteś z miasta,Twoja strategia może okazać się nam pomocna w ich wytropieniu. Zobaczymy.
Zauważyłem też wzajemne drobne uszczypliwości niektórych uczestników. Ale jak uczą poprzednie odsłony,to przecież jeszcze niczego nie przesądza.

Offline

 

#22 2013-01-28 22:07:55

Striptizerka

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Mnie życie nauczyło, że mafia nie wiele ma do roboty, bo my sami
wykańczamy się wzajemnie źle lokując swoje podejrzenia.
Oby tym razem było inaczej.

Offline

 

#23 2013-01-28 22:15:19

Modelka

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Prostytutka napisał:

Modelka napisał:

Wiesz mnie mama dobrze wychowała, wpoiła zasady kulturalnego zachowania, ale widać Ty nie wiesz co to dobre wychowanie.

Życie mnie wiele nauczyło i dobrze wiem, że każdy fajny lachon prędzej czy później ląduje na ulicy. Takie są realia naszego miasteczka.

Krótkie przemówienie dla Was:



Głośniki na full opszyn!

Oj Prostytutko a Ty zamiast odwracać uwgę od gry skup się na wyciąganiu wniosków ( o ile jesteś miastowym). Bo póki co to skupiasz uwagę jedynie na sobie i zawodzie wykonywanym przez Ciebie. A może to taka taktyka mafii, czepianie się o pierdoły takie jak : zawód, czy to że ktoś się przedstawił i napisał , że nie ma żadnych typów. Poprzednie edycje czegoś powinny nas nauczyć, a mianowicie, że typowanie osób do głosowania po nicku, kolejności dodania postu w pierwszej rundzie, czy tez po tym że ktoś na początku milczy jest mylne. W Twoich wypowiedziach widzę jeden plus, zachęcasz i dajesz powody innych uczestników do pisania postów ( wciągnęłaś już mnie). Trochę zastanawia mnie Twój sposób gry. Będę Cię obserwować.

Offline

 

#24 2013-01-28 22:29:00

Drwal

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Z racji zaistniałej sytuacji mój obecny typ idzie jak na razie w kierunku Prostytutki - nie chciałem typować jeszcze dzisiaj ale widzę, że rozwój dyskusji mnie nieco do tego popycha. Tak więc Prostytutko miej się na uwadze - już ja Cie prześwietlę, z Drwalską precyzją.

Offline

 

#25 2013-01-28 22:32:27

Organista

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Gdzieś tam wyżej było, że ocenianie po nieobecności jest głupie. Myk w tym, jak zwykle, że my się wybijemy między sobą, bo antagonizmy narosną, nawet nie wpadając na tego cichego. No ale mafia to 4 osoby, więc niemożliwe, żeby wszyscy siedzieli megacicho albo byli megaaktywni. To jakaś prawidłowość mafii wynikająca chyba z jakiejś tradycji mafiozowania.


Aj, te dziewczyny, jakiś szalony świat szoł-bizu i najlepszego biznesu na świecie jednocześnie. Zastanawia mnie trochę Modelka. Nie wiem, czy mam Cię postrzegać jako wciągniętą w straszną grę przez Prostytutkę (nigdy nie pisałem tego wielką literą [*], jak dziwnie) czy pierwszy poważny target tej rozgrywki.
I nie zgodzę się co do kwestii, że typowanie po kolejności jest błędne, zobacz, w poprzedniej edycji byly początkowe podejrzenia w stronę Nurka, który faktycznie jednak był mafią. Nie pykło nam poważnie przy Sekretarce bodajże, a cichy Muzyk był mafią.  Jak mamy wyciągać poprzednią edycję, to róbmy to w całości. Jeśli jednak nadal uważasz, Modelko, że te typowania są beznadziejne i nic nie wnoszą, chciałbym poznać sposób, jaki proponujesz.

Offline

 

#26 2013-01-28 22:40:28

Prostytutka

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Możecie mnie podejrzewać. Mnie to nie przeszkadza. Cieszę się, że się mną interesujecie. Może w przyszłości z którymś z Was nawiążemy współpracę...
Ja w mafii nie jestem. Powiem szczerze Jedna osoba (detektyw) może się o tym przekonać jeśli chce w dowolnej chwili. Może wtedy nawiążemy współpracę i zejdziemy do podziemi? Trzeba jakoś działać. Bo pisząc ,,do kotleta'' mafia nas wystrzeli jedna po drugiej, nawet nie angażując się specjalnie.

Offline

 

#27 2013-01-28 22:42:45

Kasjerka

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Widzę, że dość szybko rozwija się sytuacja. Zatem ja też postaram się podać moje pierwsze typy na mafię i miastowych. Po ostatniej edycji zdecydowanie zamierzam trzymać się zasady, aby nie ufać nikomu! I radzę to wszystkim!! Ale mimo to oczywiście są, czy też będą, osoby które będą mniej podejrzane od innych. Jednakże od razu mówię: to nie znaczy, że trzeba im bezgranicznie ufać - przynajmniej ja nie zamierzam.

A teraz wracając do dyskusji o typach... Mam wrażenie, że wiem kim jest Mechanik, a raczej kim był w poprzedniej edycji i dlatego wierzę, że ma taką strategię uczepienia się kogoś i dlatego na razie nie jest moim podejrzanym.

Masażystka delikatnie zwraca uwagę, że Mechanik ma złe przeczucie typując Kanara. Wydaje mi się mało prawdopodobne, żeby mafia od razu broniła swojego, ale kto wie. Ponadto Masażystka w swoim poście opisała kilka osób, ale o żadnej nic konkretnego nie napisała. Wygląda mi to na zagranie w stylu: "przecież wypowiedziałam się na temat uczestników, czyli aktywnie analizuję", a tak naprawdę "nie oskarżę nikogo wprost, żeby nie rzucić się w oczy". Dlatego będę masażystkę obserwować.

Prostytutka chcę się bardzo udzielać i podobnie jak mafia w poprzedniej edycji nawołuje, aby się starać i typować i nie pisać że nic nie wiadomo. Ma rację, ale każdy doskonale wie że musi typować i wyciągać wnioski. A sama rzuca typy biorąc pod uwagę powitalne posty i nieodpowiednie, według niej, nicki. Mi śmierdzi taka gra mafią, ale zobaczymy co będzie dalej.

Modelka na razie jest poza moim podejrzeniem, bo sprawia wrażenie osoby logicznie myślącej, chociaż żadnych typów nie wysuwa, ale myślę, że do czasu...

Organista też na razie mi niczym nie podpadł i zgadzam się z nim co do cichociemnego, więc na razie wykluczam go z kręgu podejrzanych.

Drwal na razie jest również z mojej strony bezpieczny. Ma rację, każdy ma swoje życie a gra dopiero się rozpoczęła, więc dajmy czas wypowiedzieć się reszcie.

Striptizerka pierwszy raz odezwała się po sporej ilości postów i nie napisała żadnych przemyśleń. Jej drugi post też nic nie wniósł poza tym, że liczy że teraz miasto wygra. Przecież każdy miastowy na to liczy!! A ona ma już 2 obowiązkowe posty traktujące o "dupie marynie" i może siedzieć cicho. Dlatego Striptizerka na chwilę obecną jest moją podejrzaną.

Zegarmistrz na chwilę obecną jest bezpieczny. Co prawda niewiele wniósł swoim postem, ale jednak jakiś typ podał.

Jeśli chodzi o: Piosenkarkę, Kanara, Architekta to ich posty były w zasadzie tylko powitalne, więc na razie na ich temat nic nie napiszę. Nie napiszę też nic o tych, którzy jeszcze się nie odezwali, bo nie chcę oceniać tylko na podstawie nieobecności, bo może później nadrobią, a teraz z jakichś względów nie mogą być tu z nami.

Offline

 

#28 2013-01-28 22:45:35

Piosenkarka

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Widzę, że impreza się rozkręca. Kasjerko mam do Ciebie pytanie: Dlaczego dopiero jutro wyjaśnisz nam o co chodzi? Nie możesz tego zrobić dzisiaj? Zastanawiam się jeszcze, nad jednym czemu dziewczyny od samego początku staracie się ze sobą walczyć? Co do prostytutki to albo jesteś bardzo porządnym miastowym, albo jesteś w mafii. To jest kwestia do przemyśleń. Nie mniej jednak będę bacznie obserwować twoje poczynania.

Offline

 

#29 2013-01-28 22:47:17

Kanar

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Organisto! czy uważasz że jesli napisałam 15 min po tobie to znaczy ze jestem w mafii? ciekawa logika

Ostatnio edytowany przez Kanar (2013-01-28 22:53:38)

Offline

 

#30 2013-01-28 22:52:04

Prostytutka

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Obserwujcie mnie obserwujcie. Wiele Wam to da. Już w pierwszym głosowaniu (pewnie wylecę) przekonacie się, że jestem (mimo wykonywanego zawodu) ta ,,dobra''. I co Wam to da? Trochę na pewno. Bo sądzę, że mafia już się podłączyła pod typ na moją osobę.

A teraz odnośnie moich typów.
Piosenkarka - tak spokojnie, niepostrzeżenie próbuje się podłączyć pod tymi na moją osobę. Ale robi sobie od razu alibi pisząc, że mogę też być porządną miastową. Zlecenie: ścisła obserwacja!
Striptizerka - bardzo nie podoba mi się stwierdzenie, że mafia ma niewiele do roboty i sami się wykończymy... Zlecenie: ścisła obserwacja!
Trzeci typ to Architekt i/lub Kanar. Ale to tylko przeczucia.

Póki co ufam Mechanikowi i Kasjerce.

Ostatnio edytowany przez Prostytutka (2013-01-28 22:54:17)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.teampoland.pun.pl www.eusiowy.pun.pl www.mibm2006.pun.pl www.gminanarew.pun.pl www.dzikiekoty.pun.pl