Gra w mafię

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#61 2013-01-29 14:30:39

Prostytutka

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Zauważyłam jedną ciekawą rzecz (w ramach moich przekonań co do winy trójcy o której wspominałam):
A mianowicie chodzi związek Kanara i Masażystki.
Znalazłam dwie pary postów, w których piszą po sobie w odstępie 2-3 minut - posty 13 i 14 oraz posty 33 i 34. To wygląda jakby namawiali się co do taktyki i wpadali na forum napisać to co ustalili. Zauważcie, że piszemy posty w różnych odstępach. Kilka minut, kilka godzin. A tu taka zbieżność. Zwłaszcza, że do tego czasu (gdy pisali te posty) Masażystka miała ich na koncie tylko 2 (czyli wszystkie pisała ,,razem'' z Kanarem), a Kanar miał do tego czasu tylko 3 (czyli tylko jeden ,,oddzielnie'' od Masażystki).

Do trójki podejrzanych włączam oczywiście podejrzewaną od początku Piosenkarkę. Pisze bardzo zdawkowe posty, w których czepia się tylko jednej (niewinnej) osoby.

A jeszcze jedno zdanie o Striptizerce - albo jest w mafii tak jak mówiłem albo jest bardzo słabo grającym miastowym, bo jedyne na czym się skupia to kiepskie odpieranie moich zarzutów i kierowanie podejrzenia w moją stronę. Na nikogo więcej nie chce zwracać uwagi co jest dziwne. Bo ja na przykład rozglądam się po wszystkich.

A Kanar popierając Piosenkarkę w przypadku mojego wierszyka (piosenki) z Misia to mnie rozbawił do łez

Ostatnio edytowany przez Prostytutka (2013-01-29 14:31:49)

Offline

 

#62 2013-01-29 15:56:20

Makler

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Architekcie jesteś zakręcony jak słoiki mojej teściowe, których nikt odkręcić nie może - innymi słowy nie rozumiem co Ty do mnie mówisz.

Offline

 

#63 2013-01-29 17:13:03

Rzeźnik

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Siedzę i siedzę, myślę i myślę...nawrzucaliście pełno postów, a ja tyle świniaków ubiłem, że już bardziej rozdrabniać mi się nie chce...ja prosty chłop jestem i widzę, że Kasjerka i Makler mówią z sensem...pozostali swoimi wypowiedziami wprawiają mnie w nastrój do siepania tasakiem...już napisałem kto jest wg mnie po jasnej stronie, więc teraz czas na mój typ do wycięcia - ja obstawiam...nie myśleliście chyba, że kogoś wskażę - pierwszej nocy wytypuję z zaskoczenia jak ponury żniwiarz...buahahahaaa

Offline

 

#64 2013-01-29 17:34:58

Modelka

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Czytając zgromadzone posty zauważyłam, że Prostytutka całkowicie zmieniła sposób gry. Na początku  czepiała się wszystkich o byle co. Z jednej strony dobra metoda, o czym już pisałam. Zachęcała pozostałych uczestników na odpieranie jej bezpodstawnych zarzutów., na forum zawrzało. Teraz mnie zaskoczyła swoimi analizami, typami. Wydaje mi się, że przybrała metodę " na Nurka ". W jej ostatnich postach widzę dużo podobieństwa do postów autorstwa Nurka z poprzedniej edycji. Zresztą mniejsza o to, przejdę do konkretów, a mianowicie Prostytutka już nie skupia uwagi na swoim zawodzie tylko na grze. Zastanawia mnie czym spowodowana jest ta zmiana.. Być może tym, że nagrabiła sobie wrogów. Ciekawe jest też, że zarzuca Striptizerce podpinkę, a potem namawia innych do zagłosowania razem z nią na jej typy. Najpierw krytyka podpinki, potem jednak chcę żeby inni ją zastosowali. Trochę wydaję mi się to dziwne, a jej sposób gry jest bardzo kontrowersyjny. Na chwilę obecną jest moją główną podejrzaną.

Offline

 

#65 2013-01-29 17:40:27

Drwal

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Ależ dyskusja rozewrzała a mi się wyrąb lasu przedłużył do tak późnych godzin.

I czaicie co? Taaaaka wielka gałąź w łeb mnie pierdyknęła przy wyrębie. Normalnie masakra jakaś. Tak mi w bani zadudniło, wzrok pociemniał, w głowie zaszumiało, kolana się ugięły a przytomność na chwilę odleciała...

Nim koledzy z siekierami się zlecieli miałem sen. I wyśniło mi się to, że za bardzo czepiamy się tej Prostytutki - ona tak na prawdę nie ma nic na sumieniu. I już miałem ujrzeć prawdziwego winnego ale niestety koledze wybawiciele mnie ocucili. Toteż dalej nie jestem w stanie stwierdzić, kto może być w mafii. Prostytutkę z grona podejrzanych wykreślam!

I teraz wróciwszy z obolałą głową do domu pozostaje mi zastanowić się nad Rzeźnikiem. Jego posty są takie..hmmm... przesadnie krwawe i jednocześnie tajemnicze. Jak coś zauważyłeś to podziel się z nami. Nie zmuszaj mnie do tego, żebym Ci gałęzią zdzielił po głowie

Może jeszcze z tym Architektem jest coś nie tak - ale z niego ciężko będzie coś wytłuc tą mityczną gałęzią, z tego co widzę kask nosi.

Znając życie, piękne panie też są zamieszane w szemrane interesy. Jako, że Prostytutce ufam to droga eliminacji pozostają w grze Kasjerka, Masażystka, Modelka, Piosenkarka i Strptizerką.

Głosowanie będzie trudne bo jeszcze nie mam ostatecznego kandydata.

Offline

 

#66 2013-01-29 18:15:39

Piosenkarka

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Prostytutko, powiem Ci szczerze, że denerwujesz mnie swoimi postami. Podejrzewasz wszystkich i za wszystko. Za to, że się odzywają i że się nie odzywają. Za to, że kogoś popierają i nikogo nie popierają, za to, jaki ktoś ma zawód. Idąc Twoim tokiem rozumowania, to można się przyczepić do wszystkiego, a większości przypadków nie masz co do tego, żadnych podstaw.

Co do piosenki to znam ją, ale ona właśnie nie idzie w taki sposób, dlatego mnie to zastanowiło.

Jeśli w mafii nie jesteś, to musisz uważniej obierać słowa, bo jak dla mnie jesteś już skreślona i będzie to tylko i wyłącznie wina twojej nie rozważnej gry. Najbardziej rozbawiło mnie to w jaki sposób zaargumentowałaś swoje typy, w ten sposób można każdego o coś oskarżyć, tak naprawdę czepiasz się jak dla mnie nic nie znaczących postów, które miały na celu rozkręcenie gry. Nie chce mi się nawet czytać twoich postów, bo jak widzę tam twoje wnioski wzięte nie wiadomo skąd, to mnie krew zalewa. Jeśli jesteś miastowym, to chyba powinnaś trochę bardziej przemyśleć swoją taktykę gry, bo jak na razie kiepsko Ci ona wychodzi.

Jestem jeszcze ciekawa jednej rzeczy, skąd wzięłaś te swoje procenty? Na jakiej podstawie to wyliczyłaś?

Moja rada ogarnij się trochę kobieto, bo jak na razie to wprowadzasz tylko niezłe zamieszanie w grze i nic więcej, podejrzewasz każdego, u innych powodujesz stan takiej paranoi, że nie jest ważne już kto by co napisał, zawsze może być podejrzanym.

Jeśli chodzi o architekta to absolutnie nie mam pojęcia co ma na myśli. Niby wie wszystko, a nie chce się tym podzielić, na dodatek prawie nic nie pisze.

Offline

 

#67 2013-01-29 18:22:30

Kasjerka

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Myślę, że najwyższy czas abym napisała moje przemyślenia. Pojawiły się one jeszcze przed rozpoczęciem gry. Zastanawiałam się jak by tu zaskoczyć mafię, aby ją łatwiej wyeliminować. I wymyśliłam coś, czego mafia zapewne się nie spodziewa. Nie mogłam napisać o tym wcześniej bo potrzebowałam wstępnych typów graczy w sprawie głosowania. Mój plan jednak wypali tylko wówczas, gdy większa część miasta mi zaufa.

Jak nauczyły nas poprzednie edycje zawsze eliminowaliśmy tych którzy najwięcej gadali, bo zawsze znalazło się coś żeby się do nich przyczepić. A mafia tymczasem zawsze siedziała cicho (jedyny wyjątek to Nurek!). Ponieważ teraz jest aż 4 mafiozów, to na 100% co najmniej dwoje z nich się nie wychyla. Ponadto zawsze nasze pierwsze typy były beznadziejne.

Jak na razie najwięcej głosów jest na: Prostytutkę, Striptizerkę, Kanara, Zegarmistrza, Masażystkę i Piosenkarkę. Reszta jest jak na razie w miarę bezpieczna. Zatem mafia domyślając się kto dostanie głosy zapewne przemyśli głosowanie i zagłosują na jakieś z tych osób + może jeden mafiozo na swojego bezpiecznego kolegę.

A co by się stało gdyby nikt z miasta nie zagłosował na te podejrzewane osoby. Wówczas mafia miałaby problem z przewidzeniem kto odpadnie w głosowaniu ponieważ oddalibyśmy głosy na kogoś kto nie był podejrzewany. A jestem przekonana że co najmniej dwóch osób w ogóle nie podejrzewamy. Wówczas mafia musiałaby spróbować zagłosować 2+2 lub 3+1 (bo 4-0 to chyba byłby zbyt ryzykowne) na niewinnych, żeby mieć duże prawdopodobieństwo, że miasto nie trafi w mafię. Wtedy będziemy mieć duże prawdopodobieństwo, że mafia nie zagłosuje na swojego kolegę lub koleżankę, żeby nie ryzykować odpadnięcia. Ponadto pewnie nie zagłosuje na nikogo z 6 podejrzanych, żeby być solidarnymi z miastem.

Jak na razie poza kręgiem podejrzeń są: Architekt, Drwal, Makler, Mechanik, Modelka, Organista, Rzeźnik i ja. Ja oczywiście na siebie nie zagłosuje, a z pozostałych osób też kilka wydaje mi się odrobinę bardziej podejrzanych niż innych i na kogoś z nich oddam głos, jeśli zdecydujecie się pomóc mi zrealizować plan. Jeśli zagłosuję na niewinną osobę to z góry przepraszam.

Co Wy na to, aby spróbować zagrać dość nietypowo? Zdaję sobie sprawę, że możemy ustrzelić niewinną osobę, ale tak czy inaczej to może się zdarzyć. A tak przynajmniej może będzie łatwiej coś wywnioskować po głosowaniu. A może tym sposobem ustrzelimy mafię? Zastanówcie się, czy taki plan może wypalić i czy bylibyście w stanie spróbować tak zagrać. I dajcie znać. Jeśli się zgodzicie, to nie piszcie typów, żeby mafia nic nie wiedziała, jak zagłosuje miasto. Wtedy dopiero będą musieli kombinować. Zagłosujmy tak, jak mafia na pewno się nie spodziewa. Proszę aby każdy wyraził swoją opinię, na temat mojego planu.

Offline

 

#68 2013-01-29 18:25:45

Prostytutka

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Powiedzcie mi gdzie ja oskarżam wszystkich?

Bo z tego co wiem to od początku mam 4 typy i nikogo innego!

Dziś oddam głos na kogoś z mojej czwórki: Striptizerka, Masażystka, Kanar i Piosenkarka.

Offline

 

#69 2013-01-29 18:30:56

Piosenkarka

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Licząc od początku:
Drwal, Kasjerka, Modelka, Rzeźnik, Striptizerka, Piosenkarka, Architekt, Kanar, Masażystka.
Przeczytaj jeszcze raz swoje posty to sama zobaczysz.

Offline

 

#70 2013-01-29 18:34:57

Modelka

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Prostytutka napisał:

Powiedzcie mi gdzie ja oskarżam wszystkich?

Bo z tego co wiem to od początku mam 4 typy i nikogo innego!

Dziś oddam głos na kogoś z mojej czwórki: Striptizerka, Masażystka, Kanar i Piosenkarka.

Zapomniałaś jeszcze o mnie, więc Twoje grono podejrzanych musisz powiększyć o jeden.

Kasjerko z jednej strony Twoje strategia jest niezła, ale mam jedno pytanie. Jeśli dobrze zrozumiałam Twój post to aby zidentyfikować mafię powinnam oddać swój głos na kogoś z grona " nie podejrzanych " , a więc mogę go oddać na siebie lub po prostu od tak na godzinę przed głosowanie zmienić zdanie i zagłosować na kogoś na chybił trafił ?

Ostatnio edytowany przez Modelka (2013-01-29 18:38:42)

Offline

 

#71 2013-01-29 18:38:43

Prostytutka

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Piosenkarka napisał:

Licząc od początku:
Drwal, Kasjerka, Modelka, Rzeźnik, Striptizerka, Piosenkarka, Architekt, Kanar, Masażystka.
Przeczytaj jeszcze raz swoje posty to sama zobaczysz.

Mówisz o pierwszym poście, żeby zachęcić te osoby to większego wysiłku, a nie o moich podejrzanych.

Nikt nie podejrzewa kogoś od razu. To są jedynie zaczepki, żeby jakoś rozkręcić grę. Ale widzę, że niektórzy już ich biorą za moich prawdziwych podejrzanych... Gdybym miała naprawdę podejrzewać ludzi tylko z powodu wykonywanego przez nich zawodu to chyba ta gra nie byłaby dla mnie. Nie sądzisz?

Jak inaczej chcesz rozruszać towarzystwo? Pisząc, że nie masz żadnych przemyśleń? I sądzisz, że dzięki temu coś wywnioskujemy? Prowokacje to podstawowa zasada tej gry (przynajmniej jeśli chodzi o miastowych).


Edit: Jeśli chodzi o pomysł Kasjerki to osobiście mi się on nie podoba... Bo głosy tak czy siak się rozłożą. A mafia przecież też może zagłosować na niepodejrzanych. Mimo tego, że ufam Kasjerce to ten post wygląda trochę jak próba obrony swoich kolegów i koleżanek, którzy są w gronie głównych podejrzanych... Ale to tylko moje zdanie. Ja zagłosuję według własnego sumienia.

Ostatnio edytowany przez Prostytutka (2013-01-29 18:44:41)

Offline

 

#72 2013-01-29 18:55:28

Zegarmistrz

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Znów mój długi post,ale od wczoraj trochę się moich przemyśleń nazbierało.

Zaraz wyjdę na obrońcę Kanara,ale że sprawa dotyczy języka polskiego,zaryzykuję i pozwolę sobie na zabranie głosu. Jaki nick powinna sobie wybrać Waszym zdaniem koleżanka? Opcje są trzy:Pani Kanar,Kanarka i Kanarzyca - do wyboru,do koloru,ale jak dla mnie wszystkie te nicki brzmią komicznie. Tyle.

Maklerze,'Good save the queen' - źle się tłumaczyć i źle się nie tłumaczyć. Ja nauczyłem się,że nie zawsze tłumaczą się winni. Czasem na argument 'nachalnej obrony' dają się złapać osoby w grze niedoświadczone (są niewinne i dlatego zależy im na swoim dobrym imieniu i życiu - wniosek z mojego własnego doświadczenia). Najlepiej robić zamieszanie i rzucać typami na prawo i lewo,bo im więcej typów się podaje,tym jest się 'czystszym' w opinii niektórych... W poprzednich edycjach pisałem otwarcie o swoich licznych podejrzanych i przypuszczeniach - efekt: nie dość,że głosowałem na niewinnych,to jeszcze pewna osoba zarzuciła mi,że uprawiam w swoich postach czczą pisaninę. Postanowiłem sobie,że wykorzystam moje doświadczenie z minionych odsłon i tym razem postawię nie na ilość podejrzanych,ale na 'jakość' - czyli wagę argumentów,które zgromadzę wobec konkretnej osoby. Póki co,zastanawia mnie 'dziwny' post Architekta. Niektórzy gracze piszą o swoich profesjach z nicków - nie komentuję. I owszem,mamy jeszcze kilku 'cichych',tylko jak już zauważył Organista - celowanie w jednego z nich to hazard i loteria. W żadnym razie nie rozgrzeszam nikogo,w tej edycji postaram się po prostu zebrać jak najwięcej argumentów na podejrzane przeze mnie osoby.

Taktyka Mechanika,polegająca na oskarżaniu kogoś bez żadnych argumentów do mnie nie przemawia. To moim zdaniem niesprawiedliwe,dodatkowo poprzednio sam byłem obiektem takiej gry (może stąd moje uprzedzenia) i nie było mi z tego powodu przyjemnie. Z tej taktyki bronisz się jedynie tym,że być może chcesz zbadać reakcję takiej osoby i m. in. na tym polega gra.

Podtrzymuję swoje podejrzenia względem Prostytutki (tak,to do tej pory mój najpewniejszy typ). Niejako wypowiedziała wojnę trio: Striptizerce,Masażystce i Kanarowi. Wysnuła śmiałą teorię popartą argumentami i cytatami tych pań - tego nie można Jej odmówić. Dodatkowo zwracam uwagę na charakterystyczne procenty - czym się to skończyło poprzednio? Tym,że takie 'procentowanie' uczestników miało na celu zdezorganizowanie miasta - był to nonsens,najzwyklejsze pustosłowie i jak się finalnie okazało świetny kamuflaż mafii. Chciałbym ją 'sprawdzić' w głosowaniu choćby z powodu Jej przewrotnej taktyki w poprzednim rozdaniu. Była z siebie tak dumna,że nas oszukała i tłumaczyła to jako cenną (udzieloną mi osobiście) lekcję,jak należy grać itp. Współczucie nie jest dobrym doradcą. Może mam wobec Niej pewne uprzedzenia,ale jedną rzecz zapamiętałem - mianowicie powtarzane jak mantra 'nie wolno ufać nikomu' i o tym nie zapomnę.

Mógłbym pochwalić kilka osób,ale tego nie zrobię,bo zaraz byłbym podejrzany o szukanie koalicji,a poza tym weszła mi w krew złota zasada: 'nie ufaj nikomu',nawet jeżeli w pewnych kwestiach się z nim zgadzasz.

Co do podejrzanego przez Prostytutkę trio,to będę się im przyglądał (jak i całej reszcie uczestników). Uważam,że jeżeli jakieś osoby coś łączy,to mogą być zarówno niewprawną,auto dekonspirującą się mafią,jak i niedoświadczoną antymafią. Ale tak wcześnie? That is the question. Zakładam,że losowanie było uczciwe i jak pokazała poprzednia edycja,odpowiedzialną rolę mógł dostać każdy,bez względu na swoje doświadczenie w grze. Wydaje mi się,że tak jawna wzajemna 'adoracja',wypowiedzi po sobie i obrona mafiozów byłaby zbyt oczywistym zagraniem na tym etapie gry. Ale tu z kolei pojawia się kolejna 'nauka' z poprzednich edycji - nigdy nie można wykluczyć nawet najbardziej nieprawdopodobnego scenariusza.

Z tego co zrozumiałem,Kelnerka proponuje wspólne głosowanie miastowych na którąś z dotąd nie podejrzewanych osób,aby w ten sposób zdezorganizować głosowanie mafii. Jest to jakaś myśl,tylko warunkiem jest zaufanie Jej i uzyskanie większości głosów miastowych. No właśnie,zaufanie... Ja jestem skłonny przemyśleć tę propozycję,choć moim najpewniejszym typem nadal pozostaje Prostytutka. Pytanie,czy spróbować zagrać nietypowo,czy zagłosować zgodnie z moimi przeczuciami. I tu przyznaję,że zaskoczyła mnie reakcja Prostytutki na plan Kasjerki - jest sceptyczna wobec tego pomysłu,bo nie chce rozłożenia się głosów,choć tak jak ja,jest w gronie podejrzanych... To mnie zaczyna zastanawiać,ale myślę,że pozostanę wierny sobie.

Offline

 

#73 2013-01-29 18:59:46

Kasjerka

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Nie koniecznie na chybił trafił. Jestem przekonana że wśród "niepodejrzanych" jest ktoś do kogo masz mniejsze zaufanie niż do reszty i na tą osobę mogłabyś zagłosować. Oczywiście głosowanie na siebie nie ma sensu. A na pewno wśród tych niepodejrzanych jest pewnie ze dwoje członków mafii. Myślę tak dlatego, że na początku nigdy nie podejrzewaliśmy mafii bo siedziała cicho. Teraz pewnie jest podobnie, a przynajmniej część mafii siedzi cicho. A mafia na pewno ma już strategię na głosowanie, bo zakłada, że pewnie Prostytutka albo Striptizerka odpadną, więc teraz kombinuje jak ulokować swoje głosy, żeby nie być podejrzanym. Głosując na kogoś zupełnie innego, mafia nie będzie wiedziała czego się spodziewać i wtedy może popełnić błąd, np. zagłosować większym składem mafii na niewinnego, żeby w razie czego uchronić swoich. Wtedy po głosowaniu może łatwiej będzie ich wytropić.

To jest tylko moja propozycja. Jeśli uważacie, że to nie ma sensu, to rozumiem. Ale chciałabym żeby każdy odniósł się jakoś do tego pomysłu, pisząc czy jest za czy przeciw.

Offline

 

#74 2013-01-29 19:02:14

Drwal

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Pierwsze głosowanie jest jak rzut siekierą w płot ale to i taki też urok tej gry. Wiadomo, że pierwsze typy są brane właściwie z sufitu.

Teraz po rozkręconej dyskusji można powiedziec coś konkretniejszego. W gronie podejrzanych mam Rzeźnika, którego posty jak już pisałem stanowią dla mnie zagadkę. Architekt też jest tajemniczy ale chyba jego odstawię na razie na boczny tor.

Jeśli chodzi o wyręb w obrębie płci pięknej to tutaj typowałbym na chwilę obecną Striptizerkę. Też posty takie zagadkowe a czasu juz mało na analizę...

Pierwszy wybór osoby do oddania głosu będzie dość trudny - obym się nie pomylił.

Offline

 

#75 2013-01-29 19:03:48

Mechanik

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Po nadrobieniu "lektury", jestem coraz bardziej przekonany co do swojego typu . Także i następny mi się klaruje w postaci Masażystki . Przypatrzę się również Architektowi i jego "zawiłemu" myśleniu o strategi jaką być może wybierze ksiądz aby ratować detektywa. Drwalu proszę powiedz dokładniej mi o swoim objawieniu sennym, czy  mogę jej zaufać?

Ostatnio edytowany przez Mechanik (2013-01-29 19:09:40)

Offline

 

#76 2013-01-29 19:10:12

Prostytutka

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Kasjerko - ale co nam da takie głosowanie na ślepo wśród mniej podejrzanych? Każdy wybierze inną osobę i pewnie odpadnie niewinna osoba. To jest zmarnowanie głosowania. Po to dyskutujemy itp. i wyciągamy jakieś wnioski, aby zagłosować na najbardziej podejrzanych... Takie są realia tej gry, a Ty chcesz je wywrócić do góry nogami. Wybacz, ale mnie takim pomysłem nie przekonasz.

Głosujmy wszyscy tak jak każdy uważa. Jeśli chcecie na mnie - proszę bardzo. Może jak się okaże, że jestem niewinna to wtedy weźmiecie pod lupę osoby, które podejrzewam.

Striptizerka albo Piosenkarka... któraś z nich... Masażystka póki co zamilkła... więc nie wiem co o niej myśleć. Kanar? Hmm może może...

Offline

 

#77 2013-01-29 19:12:57

Architekt

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Widzę, że albo Detektyw nie przeczytał mojego posta, albo...... się mylę co do Detektywa. Trudny orzech do zgryzienia.

Offline

 

#78 2013-01-29 19:16:12

Drwal

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Mechaniku, ja jednak o Prostytutkę byłbym spokojny - potwierdzają to dowody na niebie i na ziemi. Zresztą wystarczy prześledzić jej posty. Ja jej jednak ufam i mam nadzieję, że reszta miastowych też da jej kredyt zaufania - żeby później nie było zdziwienia i przepraszania nie w porę, że się wywaliło niewinną osobę.

Offline

 

#79 2013-01-29 19:16:46

Kasjerka

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Nikogo nie zamierzam zmuszać do mojego pomysłu. Ale jeszcze raz wyjaśnię co nam to może dać. Jeśli każdy zagłosuje zgodnie z ze swoimi typami to pewnie Ty wylecisz, a skoro twierdzisz, że jesteś niewinna, to i tak ginie niewinna osoba. A mafia już ma strategię na głosowanie, bo wie kogo typujemy i wie jak się kamuflować. Jeśli zagłosujemy nietypowo to mafia zgłupieje i nie będzie wiedziała co robić i pewnie popełni błąd i wyłoży się na głosowaniu. Więc nawet jeśli trafimy niewinnego to może ta jedna ofiara pomoże nam zidentyfikować mafię. A jeśli uda się trafić mafię to byłby wielki sukces. Zastanów się, czy wg Ciebie wśród podejrzanych jest cały skład mafii? Jestem pewna, że nie.

Offline

 

#80 2013-01-29 19:17:18

Prostytutka

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Ja swój głos oddałam na Striptizerkę. Jeśli ktoś mi ufa to proszę tak zagłosować, żeby się głosy nie rozłożyły itp.

Offline

 

#81 2013-01-29 19:21:48

Makler

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Bez wątpienia Prostytutka to Nurek z poprzedniej edycji, więc wiemy, że dużo potrafi. Może tym razem jest po dobrej stronie mocy, ale kto go tam wie, a może postanowił drugi raz pokazać kto jest najlepszy - to się okaże.

Co do pomysłu Kasjerki to jestem sceptyczny bo mafia wie o twoim planie i równie prawdopodobne jest, że zagłosują na różne osoby.
Ta akcja ma szansę powodzenia przy mniejszej ilości graczy, w późniejszym etapie.

Ostatnio edytowany przez Makler (2013-01-29 19:23:03)

Offline

 

#82 2013-01-29 19:22:29

Modelka

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Architekt napisał:

Widzę, że albo Detektyw nie przeczytał mojego posta, albo...... się mylę co do Detektywa. Trudny orzech do zgryzienia.

A architekt jak pisał o detektywie , tak piszę . Przypomnę Ci Architekcie, że ta gra polega na wytropieniu mafii a nie DETEKTYWA, więc może byś tak podał swoje przypuszczenia i ich powody ??

Ostatnio edytowany przez Modelka (2013-01-29 19:33:28)

Offline

 

#83 2013-01-29 19:22:54

Organista

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Trochę się tego nazbierało.

Zupełnie nie rozumiem Architekta, wszystko takie mętne, niepewne, że aż chciałbym powiedzieć niewiarygodne. Nie wiem, czy jego wpis podział na kogokolwiek z naszego grona, jakoś przeszedł bez większego echa, nikt się nad nim nie zastanowił. Brzmi on bardzo ciekawie, Architekt za wiele się nie wypowiadał od początku gry i właściwie dlaczego miałby ginąć? Bo jest cichy? Wątpię. Podejrzewam, że pan zostanie z nami.
Intryguje mnie nieco pewność Drwala co do Prostytutki, ale ona jedynie potwierdza moje pewne przemyślenia. Wiecie, nawet jeżeli Prostytutka to Nurek z poprzedniej edycji, to nie oznacza, że znów jest mafią. Wiemy już, że Nurek to nie jest pierwszy lepszy z ulicy w tej grze i myślę, że nie decydowałby się na tę samą strategię i ten sam sposób gry. Chociaż może właśnie liczy na to, że zmyli nas ten trop? Kwestia Prostytutki jest dyskusyjna, choć, nie ukrywam, ten gracz stanowi jakieś centrum obecnej rozgrywki. Mafia?

Ja dalej trzymam się Kanara, heheh, ten mój beznadziejny, pokemoniasty argument i w ogóle przedszkolne zagranie i w ogóle mózgu nie mam, hehe, tak dokładnie było, ale tak zagłosuję.

Offline

 

#84 2013-01-29 19:26:19

Makler

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Ostatnie chwile ja swój głos oddam na nie ogarniętego ARCHITEKTA.

Offline

 

#85 2013-01-29 19:29:37

Organista

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Architekt miałby być jakąś opętaną mafią?

Offline

 

#86 2013-01-29 19:33:52

Architekt

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Ja dokładnie wiem o co mi chodzi i jaki mam plan rozszyfrowania mafii. Ale już wiem kto jest detektywem i co teraz zrobić.

Offline

 

#87 2013-01-29 19:37:56

PapaSmerf

Prowadzący

Zarejestrowany: 2012-12-26
Posty: 33

Re: MAFIA - edycja szósta

Wyniki głosowania:

Prostytutka - 8 głosów (Architekt, Kanar, Masażystka, Modelka, Piosenkarka, Rzeźnik, Striptizerka, Zegarmistrz)
Kanar - 2 głosy (Mechanik, Organista)
Striptizerka - 2 głosy (Drwal, Prostytutka)
Architekt - 1 głos (Makler)
Modelka - 1 głos (Kasjerka)

Żałoba w miasteczku wśród męskiej części społeczeństwa, gdyż w mordzie ginie Prostytutka, która była członkiem MIASTA. Dziękujemy jej za grę. Przysługuje jej napisanie (najpóźniej do kolejnego głosowania) ostatniego postu tzw. Testamentu.

Teraz kolej na mord Mafii. Mają na to czas do godziny 21:30. Do tego czasu również Ksiądz (o ile żyje) wysyła mi wiadomość za kogo się modli. Jeśli obie decyzje będą podjęte szybciej, to i szybciej ogłoszę wyniki.

W grze pozostają:
Architekt
Drwal
Kanar
Kasjerka
Makler
Masażystka
Mechanik
Modelka
Organista
Piosenkarka
Rzeźnik
Striptizerka
Zegarmistrz

Offline

 

#88 2013-01-29 19:40:53

Modelka

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

Architekt napisał:

Ja dokładnie wiem o co mi chodzi i jaki mam plan rozszyfrowania mafii. Ale już wiem kto jest detektywem i co teraz zrobić.

Architekcie piszesz dość chaotycznie. Nie wiem czemu skupiłeś sie tak na osobie detektywa. Może nam to wyjaśnisz z łaski swojej, bo póki swoimi wypowiedziami nie wnosisz nic do gry. Osobiście uważam, że na tym etapie gry nie powinniśmy " wykładać " detektywa na tacy mafii, a pisząc w kolko o nim właśnie to zrobimy. Także proponuje zakończyć ten temat Architekcie i skupić się na tym kto należy do mafii. Detektyw ma swój rozum i na pewnoe zadziała.

Offline

 

#89 2013-01-29 19:41:49

Prostytutka

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

TESTAMENT



Brawo, brawo! Zabić w pierwszym głosowaniu Detektywa no, no pogratulować analizy

Powodzenia życzę mimo wszystko. Dzięki i do zobaczenia.

Offline

 

#90 2013-01-29 19:49:26

Mechanik

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-28
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja szósta

No to ładnie, moim zdaniem prostytutkę zabiła "szczerość nurka" z poprzedniej edycji(ludzie są pamiętliwi jak widać). Mafią na bank głosowała na prostytutkę (nie będę gdybał w jakiej liczbie, ponieważ każda jest możliwa). A mafią jest KANAR!!!!

Haloooo, jest tu kto ??
No i znowu sam....ehhh

Ostatnio edytowany przez Mechanik (2013-01-29 20:05:47)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.eusiowy.pun.pl www.gminanarew.pun.pl www.teampoland.pun.pl www.dzikiekoty.pun.pl www.rugbyrudaslaska.pun.pl