#1 2013-01-10 17:49:11

PapaSmerf

Prowadzący

Zarejestrowany: 2012-12-26
Posty: 33

MAFIA - edycja piąta

I. Lista uczestników:

Aktorka
Dziennikarka
Filozof
Kelnerka
Kucharz
Matematyczka
Muzyk
Nurek
Pilot
Pisarz
Sekretarka
Tancerz


Wyżej wymienieni uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy: MAFIĘ i MIASTO

11-13 osób - 3 osoby w mafii
14-16 osób - 4 osoby w mafii

Mamy 12 uczestników, zatem do mafii należeć będą 3 osoby.

Spośród MIASTA trzy osoby mają dodatkowe funkcje:
Detektyw
- po mordzie mafii (i przed pierwszym głosowaniem) wysyła wiadomość do Mistrza Gry z nazwą gracza, którego podejrzewa o przynależność do mafii; dostaje odpowiedź "X należy do mafii/miasta"
Ksiądz - przed mordem mafii wysyła Mistrzowi Gry wiadomość z nazwą osoby, za którą tej nocy ,,modli się"; w przypadku gdy wybór mafii i księdza danej nocy pokryje się nikt nie zostaje wyeliminowany (i nie ujawnia się kim była ta wskazana osoba), Ksiądz MOŻĘ modlić się za siebie i nie może modlić się dwa razy pod rząd za tę samą osobę
Zbawiciel - raz w ciągu gry może w dowolnym momencie wskrzesić jedną osobę, którą wyeliminowała mafia podczas mordu; może to zrobić przed i po swojej śmierci; nie może wskrzesić siebie; po wskrzeszeniu nie informuje się kto jest Zbawicielem i wskrzeszona osoba jeśli miała wcześniej funkcję Detektywa lub Księdza to zostaje zwykłym miastowym


II. Rundy

do 19:30 - głosowanie
do 22:00 - mord mafii

I tak codziennie!

Obowiązuje wpisanie minimum 2 postów w każdej dyskusji (rundzie). Za ich brak Mistrz Gry wysyła ostrzeżenie. Za brak oddania głosu również jest jedno ostrzeżenie. Przy dwóch - następuje wyeliminowanie gracza z dalszej gry. W wyjątkowych okolicznościach przysługuje odwołanie od ostrzeżenia. Rozpatruje je Mistrz Gry.

III. Uwagi

1) Każdej kolejnej uśmierconej osobie przysługuje prawo do napisania po śmierci JEDNEGO postu (tzw. testamentu), najpóźniej do kolejnego głosowania lub mordu mafii (w zależności w jaki sposób zginęli). Osobom wyeliminowanym z powodu dwóch (lub więcej) ostrzeżeń nie przysługuje testament.
2) Jeśli Ksiądz, Detektyw, Zbawiciel zginą - nie informuje się o tym (po prostu mówi się tylko, że zginął członek miasta).
3) Przy remisie w głosowaniu np. 2 głosy na X, 2 głosy na Y, 1 głos na Z, 1 głos na W - o tym czy odpada X czy Y decydują osoby głosujące na Z i W.
Jeśli nadal będzie remis np. 3 głosy na X, 3 głosy na Y - odpada osoba z mniejszą ilością postów w grze do poprzedniego głosowania. (Jeśli dalej jest remis, decyduje większa liczba postów liczona z ostatnią rundą, jeśli dalej jest remis o tym kto opuszcza grę decyduje mafia po naradzie i przesłaniu decyzji do Mistrza Gry). Więc zachęcamy do dużej aktywności.
4) Wysyłanie do innych uczestników gry zrzutów ekranu (tzw. "screenów") ze swoją rolą w grze jest kategorycznie zabronione i karane wykluczeniem z gry.
5) Gracze należący do miasta nie mogą kontaktować się ze sobą poza tym forum. Dozwolone są jedynie prywatne wiadomości (PW) na forum pomiędzy żyjącymi graczami.
6) Zaczynamy od dyskusji i głosowania wszystkich mieszkańców (nie od mordu Mafii).

Offline

 

#2 2013-01-12 19:03:20

PapaSmerf

Prowadzący

Zarejestrowany: 2012-12-26
Posty: 33

Re: MAFIA - edycja piąta

Miasteczko położone gdzieś w odległym zakątku Polski żyło swoim życiem. Nic się tam nie działo, wszyscy się znali, wszyscy byli dla siebie mili. Panowała wszechobecna, sielska atmosfera, wśród której szczęśliwie dorastały dzieci, starzeli się emeryci. W mieście tym od 4 lat nie była potrzebna nawet najmniejsza ingerencja policji. Jednak pewnego dnia wszystko zostało zakłócone. Pewnej nocy miasteczkiem wstrząsnęła informacja o śmierci burmistrza... Jak sądzicie - kto mógł go zabić? Gdzie jest MAFIA? Kto chce przejąć kontrolę nad naszym miasteczkiem?

Gracze:
Aktorka
Dziennikarka
Filozof
Kelnerka
Kucharz
Matematyczka
Muzyk
Nurek
Pilot
Pisarz
Sekretarka
Tancerz

Wśród nich 3 należą do MAFII, a 9 do MIASTA.

Dyskutujemy i najpóźniej do 13 stycznia, godz. 19:30 przesyłamy swoje typy w postaci Prywatnej Wiadomości.

Proszę wszystkich graczy o dokładne zapoznanie się z regulaminem, ze względu na zmiany w stosunku do poprzedniej edycji.

Igrzyska czas zacząć!
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ6UpSuMJ9fmmUqoRwqd5dGJjaKw5bL9C61eMLcYEheQu2EeSo4_m5d9aq_0A

Offline

 

#3 2013-01-12 19:08:41

Nurek

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-12
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja piąta

Witam Was wszystkich serdecznie! Nie wiem jak się sprawdzę w przydzielonej mi roli, ale obiecuję dać z siebie wszystko co najlepsze. Liczę na dobrą zabawę i miło spędzony czas w Waszym towarzystwie. Do dzieła!

Offline

 

#4 2013-01-12 19:13:29

Muzyk

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-12
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja piąta

Cześć wszystkim, mam nadzieję że nasza współpraca będzie się dobrze układać Powodzenia

Offline

 

#5 2013-01-12 19:19:11

Tancerz

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-12
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja piąta

Czas więc wejść tanecznym krokiem w ta rozgrywkę . Jak już wszystkim wiadomo w pierwszym głosowaniu wytypowanie mafii jest praktycznie niemożliwe (teoretycznie każdy z nas, oprócz mafii, ma 30%-ową szansę na wskazanie mafiozy). Osobiści podejrzewam każdego. Już na początku mam swoje 3 typy na które będę głosować . Pytanie będzie brzmieć tylko czy słusznie czy nie, ale o tym przekonamy się dalej .

Offline

 

#6 2013-01-12 19:21:47

Sekretarka

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-12
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja piąta

Witam wszystkich graczy kolejnej czesci Otoz iz i ja mam nadzieje ze damy z siebie wszytko , aby nasza wspolpraca szla idelanie wiec witam i do dziela

Offline

 

#7 2013-01-12 19:27:47

Pilot

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-12
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja piąta

Zgłaszam się!

W tej chwili nie mam typów - ten etap dyskusji jest dość wczesny aby móc stwierdzić cokolwiek. Na chwilę obecną pozostaje mi się przywitać i mieć nadzieję, że ja i mój samolot nie zostanie zestrzelony. Liczę na owocną dyskusję

Autopilot: ON, Zaczynamy, bez odbioru!

Offline

 

#8 2013-01-12 19:28:30

Pisarz

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-12
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja piąta

Cześć wszystkim! Nie wiem,czy zauważyliście,ale mamy dopiero 12 stycznia,a 'pożegnaliśmy' już drugiego burmistrza w tym miesiącu... Trzeba jakoś temu zaradzić  .

Offline

 

#9 2013-01-12 19:41:18

Kucharz

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-12
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja piąta

Witam, liczę na dobrą zabawę i długie życie.
Mam nadzieję ustrzelić mafię, jeśli by się udało za 1 razem to by było fajnie.
Tancerz weź rutinoscorbin bo jesteś jakiś niewyraźny.

Offline

 

#10 2013-01-12 19:51:23

Aktorka

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-12
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja piąta

Jak wszyscy się witają to ja też Życzę udanej i owocnej gry.

Offline

 

#11 2013-01-12 20:09:35

Filozof

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-12
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja piąta

Hm, więc wytypowanie teraz mafii jest niemożliwe - no i coś w tym jest, niemniej jednak trzeba kogoś wskazać. Z jednej strony chce się powiedzieć bawmy się jak najdłużej, ale to będzie oznaczało owocną pracę mafii. To w takim razie bawmy się miło.

Tancerz napisał:

Już na początku mam swoje 3 typy na które będę głosować . Pytanie będzie brzmieć tylko czy słusznie czy nie, ale o tym przekonamy się dalej .

Oj uprzedzenia nie są dobre, nie są.

Offline

 

#12 2013-01-12 21:08:37

Matematyczka

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-12
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja piąta

Witajcie,
po tym jakie awatary widzę, aż nie mogę się doczekać kiedy zobaczę swój . Jak na razie to każdy życzy dobrej zabawy i zapewnia, że nie uda się od razu wytypować dobrze. JA SIĘ Z TYM NIE ZGADZAM!!! Logika może zdziałać cuda, więc bierzmy się do roboty. Powiedz nam Tancerzu na jakiej podstawie ustaliłeś swoje trzy typy na głosowanie? bardzo mnie to ciekawi.

Widzę, teraz, że niezła ze mnie laseczka

Ostatnio edytowany przez Matematyczka (2013-01-12 21:09:24)

Offline

 

#13 2013-01-12 21:10:31

Filozof

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-12
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja piąta

Ha, ja mam najlepszy avatar!

Offline

 

#14 2013-01-12 21:29:00

Pilot

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-12
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja piąta

Autopilot OFF

Oh teraz podyskutujmy o awatarach, jakie to niektóre funny a inne very sexy i ogólnie czyj jest the best...

Bardziej skupiłbym się na wyciąganiu wniosków z tego co już tutaj napisaliśmy - chociaż jak na razie nie ma co i z czego wyciągać. Może niech najpierw wszyscy się wypowiedzą i wtedy może zobaczymy po wypowiedziach co kto ma do ukrycia

Na chwilę obecną przyznam, że pani Matematyczka do której mam jakiś wrodzony lęk (pewnie te traumatyczne przeżycia z dzieciństwa) zwróciła uwagę na coś co mojej sokolej uwadze umknęło. Podzielam pytanie skąd Tancerz już coś wie i coś typuje? Czyżby tańczył z gwiazdami, które kręcą przypadkiem z Muchomorkiem?

Mój wywód dobiega końca a ja obieram kurs w stronę ciepłego łóżka. Niestety rano mam bardzo ważny lot, który potrwa cały dzień no i jeszcze pewnie będę musiał sobie odśnieżyć pas startowy.

Do usłyszenia już jutro.

Autopilot ON

Offline

 

#15 2013-01-12 21:29:58

Muzyk

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-12
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja piąta

Myślałem że w tej grze chodzi o zdemaskowanie mafii, a nie o to kto ma jaki avatar -.-

Offline

 

#16 2013-01-12 21:30:04

Pisarz

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-12
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja piąta

Filozof napisał:

Z jednej strony chce się powiedzieć bawmy się jak najdłużej, ale to będzie oznaczało owocną pracę mafii.

Ktoś tu jest inteligentny .

Zgadzam się,co do uprzedzeń i również ciekawi mnie motywacja Tancerza.

Offline

 

#17 2013-01-12 21:31:32

Muzyk

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-12
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja piąta

Tancerzu, podzielisz się swoimi przemyśleniami ?

Offline

 

#18 2013-01-12 21:42:22

Matematyczka

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-12
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja piąta

Chyba pilot nie zamierza już nic do jutra napisać, ciężko będzie coś stwierdzić na jego temat tylko po tych dwóch postach.

Muzyku oczywiście, że chodzi o zdemaskowanie mafii, nie irytuj się tak bardzo. Jest początek, jeśli ktoś nie ma nic ciekawszego do napisania, to pisze o awatarach

Offline

 

#19 2013-01-12 21:49:29

Muzyk

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-12
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja piąta

Nie irytuję się, ale jak dla mnie to takie mydlenie oczu i odwracanie uwagi ;p

Offline

 

#20 2013-01-12 21:58:37

Matematyczka

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-12
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja piąta

Jak na razie to nie ma od czego tej uwagi odwracać, bo póki co, to nikt nie pisze żadnych konkretów.

Offline

 

#21 2013-01-12 21:59:35

Pilot

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-12
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja piąta

Autopilot OFF

Pani Nauczycielko. Poniekąd ma Pani rację. Jak już pisałem - jutro startuje bardzo wcześnie rano i muszę być wypoczęty aby nikomu komina nie strącić z dachu. Ale zresztą słusznie zauważyłaś, że jest to dopiero początek i nie za bardzo mam co napisać. Poza tym jeszcze wszyscy się nie wypowiedzieli.

I Pani Matematyczko bardzo proszę niech mnie już Pani nie wywołuje dzisiaj do tablicy, będę grzeczny i opanuję tabliczkę mnożenia tylko niech już Pani nie krzyczy.

A Tancerz pewnie hula gdzieś na parkiecie Gangnam Style to też się pewnie wypowie dopiero jutro. No i nie zapominajmy o pozostałych graczach

Autopilot ON

Offline

 

#22 2013-01-12 22:15:19

Nurek

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-12
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja piąta

Tancerz napisał:

Jak już wszystkim wiadomo w pierwszym głosowaniu wytypowanie mafii jest praktycznie niemożliwe (teoretycznie każdy z nas, oprócz mafii, ma 30%-ową szansę na wskazanie mafiozy). Osobiści podejrzewam każdego.

No tak Tancerzu - najlepiej stwierdzić, że z góry jesteśmy skazani na porażkę. Z takim podejściem to nie wróżę nam świetlistej przyszłości. Chyba, że kolega Tancerz chciał coś tylko zasugerować miastowym, a konkretniej odebrać chęci do wnikliwej analizy na początku gry.

Mam nadzieję, że nie wszyscy podejdą z takim nastawieniem! Wy też słyszycie na trybunach ,,MIA-STO! MIA-STO!'' ?! Do boju miastowi!

Ostatnio edytowany przez Nurek (2013-01-12 22:15:31)

Offline

 

#23 2013-01-12 22:16:19

Matematyczka

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-12
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja piąta

Drogi pilocie, krzyczeć na Ciebie nie zamierzam, ale tabliczkę mnożenia powinieneś już dawno umieć i jeśli cię przyłapię, że jej nie potrafisz to może być z Tobą kiepsko. Ciekawi mnie, co Cię skłoniło do tego, żeby wstać z łóżka i napisać postać, skoro już wcześniej się żegnałeś, czyżbyś coś ukrywał prze nami? Może tylko piszesz, że idziesz spać i że jutro Cię nie będzie, a tak na prawdę jest to wymówka, żeby nie dodawać postów i nie znaleźć się w gronie podejrzanych.
Muszę to jeszcze przemyśleć, ale jak dla mnie coś w tej sprawie śmierdzi.

Offline

 

#24 2013-01-12 22:30:55

Dziennikarka

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-12
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja piąta

Witam wszystkich:). Nie mam na razie żadnych typów. Aktualnie piję z powodu  śmierci burmistrza, która była dla mnie ogromnym ciosem.
Jutro wszystko przemyślę i postaram się wyciągnąć jakieś wnioski.

Offline

 

#25 2013-01-12 22:43:53

Tancerz

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-12
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja piąta

Widy e stałem się celem z powodu moich trzech typów już na początku rozgrywki. Te 3 osoby które najbardziej podejrzewam na chwilą obecną były online jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywki mimo to w chwili jej rozpoczęcia siedziały cicho, ciekawe dlaczego nie chciały rozpocząć rozgrywki . Na tym będę opierał moje pierwsze przemyślenia. Kucharzu co rozumiesz przez to, że jestem niewyraźny? Nurku proszę zacytuj mi gdzie powiedziałem że jesteśmy skazani całkowicie na porażkę, chodzi Ci pewnie o słowo "praktycznie"(mogłem użyć słowa teoretycznie). W taki razie wybacz mi tę pomyłkę. A co do moich typów to jak na razie powiem wam ze jednym z nich jest PISARZ .

Offline

 

#26 2013-01-12 22:47:52

Nurek

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-12
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja piąta

Tancerz napisał:

Nurku proszę zacytuj mi gdzie powiedziałem że jesteśmy skazani całkowicie na porażkę, chodzi Ci pewnie o słowo "praktycznie"(mogłem użyć słowa teoretycznie).

Nie będę cytował. Pisałem tak ogólnie o podejściu do sprawy. Bo nie lubię jak zaczynamy grę, a ktoś wpada i krzyczy - ,,ej ludzie i tak zabijemy niewinnego''. Więcej optymizmu ludzie!

Offline

 

#27 2013-01-12 23:14:43

Kucharz

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-12
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja piąta

Tancerzu twoja obserwacja może by coś warta, ale i równie dobrze to mogło być zapoznanie się z postacią.
Natomiast na początek to może być dobry punkt zaczepienia, więc podaj tych podejrzanych.
Byłeś niewyraźny bo myślałem, że piszesz zupełnie od rzeczy, ale rutinoscorbin Ci nie zaszkodzi.

Offline

 

#28 2013-01-12 23:17:30

Aktorka

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-12
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja piąta

Widzę, że pojawiły się pierwsze przemyślenia, a więc i ja podam swoje. Mnie najbardziej zaintrygował Filozof. Najpierw mówi, że uprzedzenia nie są dobre i mało prawdopodobne, że uda się wytypować mafię teraz. Zawsze szansa jest i tego się trzymajmy. Czytajmy posty, analizujmy i przede wszystkim włączmy myślenie. A swój drugi post pisze o avatarach, czyli o niczym konkretnym, ale dwa posty zaliczone. To na razie mój wstępny typ. Nie wiem czy dobry, więc nie przestanę szukać, bo 1 typ na złego to i tak za mało. W końcu jest ich trzech.

Offline

 

#29 2013-01-12 23:33:43

Tancerz

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-12
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja piąta

Ja jestem optymistycznie nastawiony miasto i tak wygra . A jeżeli podburzyłem morale któregokolwiek z Miastowych ( w co wątpię) moim pierwszym postem...to niech się lepiej pozbiera do kupy i zacznie udzielać na forum i wyciągać przypuszczenia i domysły kto może być mafiozą, bo jak na razie to każdy się boi. Moich podejrzanych będę przedstawiać po kolej w każdej rundzie (tak aby mafia nie czuła się pewnie). Pierwszego już przedstawiłem powyżej.

Ostatnio edytowany przez Tancerz (2013-01-12 23:42:27)

Offline

 

#30 2013-01-12 23:49:39

Matematyczka

Gracz

Zarejestrowany: 2013-01-12
Posty: 0

Re: MAFIA - edycja piąta

Tancerz napisał:

Te 3 osoby które najbardziej podejrzewam na chwilą obecną były online jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywki mimo to w chwili jej rozpoczęcia siedziały cicho, ciekawe dlaczego nie chciały rozpocząć rozgrywki.

Powiedz mi proszę Tancerzu, skąd wiesz, że te trzy osoby były wtedy online? Czyżbyś ty też był wśród nich? Jeśli tak to dlaczego wcześniej wszedłeś?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.eusiowy.pun.pl www.dzikiekoty.pun.pl www.rugbyrudaslaska.pun.pl www.teampoland.pun.pl www.mibm2006.pun.pl